Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1434 | Kategoria: Sport

Data dodania: Piątek, 27 wrz 2019, 18:55

Prawie 100 zawodników na rowerowym torze

Prawie 100 zawodników na rowerowym torze

W sobotę, 14 września, na skawińskim starorzeczu Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Rekreacji SKIMKA zorganizowało XVI Otwarte Mistrzostwa Rowerowe Skawiny. Prawie 100 zawodników zmagało się na rowerowym torze przeszkód w czternastu grupach wiekowych w kategoriach chłopców i dziewcząt.

Najmłodsze grupy przedszkolne oraz klasy 1-2 miały do przejechania 150 m, slalom gigant między tyczkami narciarskimi po trawie i liściach, równoważnię i alejkę kamienistą ze slalomem, która sprawiała najwięcej problemów. Grupy starsze miały trudniejszy tor przeszkód, poszerzony o przejazd na około starorzecza i przejazd przez mostek. W czasie zawodów nie obyło się bez upadków czy awarii rowerów na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Zawodnicy mieli mierzony czas przejazdu elektronicznie nad czym czuwał pan Roman, a starterem była pani Halinka. Nie mniej od zawodników denerwowało się ich rodzeństwo i rodzice, którzy zagrzewali do szybszej jazdy swoje pociechy wzdłuż trasy. Na zakończenie zawodów role się odwróciły i teraz to dzieci dopingowały swoich rodziców, którzy startowali w swojej kategorii oraz kategorii rodzinnej - mówi Janusz Nowak ze Stowarzyszenia Wspierania Sportu i Rekreacji Skimka.

Przed ceremonią wręczenia nagród Oficer Rowerowy - Roman Gdula zwrócił uwagę, jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci zwłaszcza tych najmłodszych, odgrywa sport i aktywne spędzanie czasu na rowerze. Zwrócił uwagę jaką rolę odgrywa rower w bezpiecznym poruszaniu się po mieście. Zaprosił wszystkich zebranych na finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbył się 21 września 2019 r. na Rynku w Skawinie. Zwycięzcy stanęli na podium, na którym otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

Klasyfikację Rodzinną wygrała rodzina Strojnych. Najmłodszymi zawodnikami byli: Karolinka Szafraniec urodzona w 2014 roku oraz Hubert Kamieniarz urodzony w 2016 roku.

Najlepszy czas przejazdu na trasie krótkiej uzyskał: Mateusz Kapała 0:22:19, natomiast na trasie długiej: Janusz Strojny 56:16. Po rozdaniu nagród wśród wszystkich zawodników zostały rozlosowane cenne nagrody.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: SWSiR Skimka

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze