Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 468 | Kategoria: Sport

Data dodania: Wtorek, 15 cze 2021, 19:09

Po puchary na starorzecze

Po puchary na starorzecze

12 czerwca Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Rekreacji SKIMKA zorganizowało XVIII Otwarte Mistrzostwa Rowerowe Skawiny. Słoneczny czerwcowy poranek zachęcał do wyjścia z domu. Młodzi rowerzyści i ich rodzice jak zwykle nie zawiedli i w liczbie 102 stawili się na start.

Zawodnicy zmagali się na rowerowym torze przeszkód w czternastu grupach wiekowych w kategoriach chłopców i dziewcząt. Najmłodsze grupy przedszkolne oraz klasy 1-2 miały do przejechania 150-metrowy slalom gigant między tyczkami narciarskimi po trawie, równoważnię i alejkę kamienistą ze slalomem, która sprawiała najwięcej problemów. Tor przeszkód był zakończony super metą, na której stał piękny balon z Gminy Skawina. 

Grupy starsze miały trudniejszy tor przeszkód poszerzony o przejazd naokoło starorzecza i przejazd przez mostek oraz slalom między pachołkami, rynnę i kratkę. Przed rozpoczęciem rywalizacji organizatorzy zapoznali wszystkich z regulaminem zawodów i zwrócili uwagę, jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, odgrywa sport. W czasie zawodów nie obyło się bez upadków czy awarii rowerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zawodnicy mieli mierzony czas przejazdu elektronicznie nad czym czuwał pan Roman, a starterem była pani Halinka. Niemniej o zawodników denerwowało się ich rodzeństwo i rodzice, którzy zagrzewali do szybszej jazdy swoje pociechy wzdłuż trasy. Na zakończenie zawodów role się odwróciły i teraz to dzieci dopingowały swoich rodziców, którzy startowali w kategorii swojej oraz rodzinnej.

Zwycięzcy stanęli na prawdziwym podium, na którym otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

Klasyfikację rodzinną wygrała rodzina Cich przed Weder i Gierach Team. Najmłodszymi zawodnikami byli Alicja Wadowska urodzona w 2017 roku oraz Franek Kierepko urodzony w 2018.

Najlepszy czas przejazdu na trasie krótkiej uzyskał Bruno Długosz - 0:17:64, natomiast na trasie długiej Marysia Długosz - 54:84. Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali, dyplomów zwycięzcom oraz nagród wszystkim zawodnikom. Finałem imprezy nie był "zwykły deszcz" z nieba, lecz w promieniach słońca, jak co roku, "słodki deszcz" czyli spadające cukierki z nieba. Zapraszamy za rok.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina. 

Z rowerowym pozdrowieniem Janusz Nowak

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze