Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 3143 | Kategoria: Sport

Data dodania: Poniedziałek, 24 lis 2014, 16:24

Piorunujący debiut zawodniczki ze Skawiny "Bez najbliższych nie osiągnęłabym tak wiele"

Piorunujący debiut zawodniczki ze Skawiny

W dniach 15-16 listopada w hali krakowskiej Bronowianki rozegrano XVIII Puchar Polski Wushu w Qingda. W kategorii 14-15 lat do 60 kg zwyciężyła Zuzanna Widz. To był debiut zawodniczki ze Skawiny!

- Treningi mam dwa razy w tygodniu, ale pięć razy biegam. Ponadto tańczę i staram się również sama ćwiczyć. Jeśli chodzi o kung fu, to właściwie samo wyszło. Szłam kiedyś przez plac targowy i zobaczyłam ulotkę informującą o zajęciach. Trenuję od siódmego roku życia, ale nie skupiam się na zdobywaniu pasów - tłumaczy Zuzanna.

Jak podkreśla zawodniczka, do sukcesu łatwiej było jej dojść dzięki wsparciu otoczenia - tak znajomych, jak i rodziców oraz dziadka. Rodzice wspierają 15-latkę w realizacji pasji, nie chcą na siłę zmieniać jej upodobań, a koleżanki trenują razem z Zuzą. - Bez najbliższych nie osiągnęłabym tak wiele - podkreśla skawinianka.

Przed triumfatorką Pucharu Polski kolejne zawody - odbędą się już w grudniu. Jednak nawet jeśli tam Zuzannie się nie powiedzie, można liczyć na kolejne sukcesy w przyszłości - 15-latka nie ma zamiaru porzucać sportu. - To jest długoterminowa pasja. Na pewno szybko tego nie porzucę, szczególnie, że jeszcze mam szansę na kolejne sukcesy. Po prostu muszę dużo trenować. Teraz będę miała zajęcia dodatkowe w Wieliczce.

Jak podkreśla zawodniczka, nauka idzie jej dobrze. Zuzanna obecnie uczy się w trzeciej klasie gimnazjum, a jej ulubionym przedmiotem jest język rosyjski. Mimo, że skawinianka nie rozpoczęła jeszcze szkoły średniej, już wie, jak jej życie powinno ułożyć się w przyszłości! - Ja już mam wszystko zaplanowane! Najpierw idę do skawińskiego liceum, a potem do szkoły aspirantów. Chcę zostać strażakiem. To jest praca w ruchu, ja nie mogę mieć siedzącego zajęcia.

Rodzice - Grzegorz i Renata Widzowie, nie mają nic przeciwko, aby marzenia 15-latki zrealizowały się. W ich spełnianiu skawiniankę wspiera także dziadek (to właśnie pan Józef zgłosił się do nas z informacją na temat sukcesu wnuczki). - Córka od samego początku miała zamiłowanie do chłopięcych zajęć. Widziałam, że musi się gdzieś wyżyć. Kiedy poszła do pierwszej klasy i usłyszała, że można trenować kung fu, to stwierdziliśmy, że trzeba ją tam zapisać. Nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy, że potraktuje to tak poważnie. Od pierwszych dni ją dopingowaliśmy. Pamiętam jak bardzo denerwowała się na początku jej przygody z kung fu. Powtarzaliśmy jednak, że niezależnie od wyników zawsze będziemy z nią - przyznaje Renata Widz. - Jestem zadowolona z tego, jaką przyszłość widzi dla siebie córka. Ona nie może mieć siedzącej pracy w biurze - rozniosłaby tam wszystko (śmiech). Myślałam, że może powinna zostać fizjoterapeutką, ale jej bardziej się podoba praca strażaka. Chcemy w przyszłym roku zapisać ją na pierwsze szlify w OSP. Teraz natomiast należy już do jednostki strzeleckiej. Jeździ na Pustynię Błędowską i ćwiczy z żołnierzami. To osoba, która musi być w ruchu. Jeśli dostanie się do szkoły aspirantów straży pożarnej i nadal będzie przekonana, że chce robić właśnie to - byłoby świetnie. Nie będę jej niczego narzucać. Ostatnio czytała też, jak dostać się do szkół wojskowych, myślała nawet o Gromie. Ale na to dużych szans zapewne nie ma... Jeśli jej nie wyjdzie tak, jak zamierzała - może wtedy zostanie fizjoterapeutką? - zastanawia się pani Renata. 

Jestem dumna. Córka jest spontaniczna, szalona. Trenuje z dużym zaangażowaniem, biega, ćwiczy też w domu - bardzo tego pilnuje. W innych zajęciach bywa niesystematyczna, tymczasem do treningów ma ogromne zacięcie - mówi wzruszona mama Zuzanny.

Trzymamy kciuki za zawodniczkę ze Skawiny! Będziemy śledzili kolejne sukcesy Zuzanny Widz!

dg

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (5)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: wuj | Dodane: Środa, 26 lis 2014, 14:53

Nie wiedziałem, że w Skawinie rodzą się mistrzynie na razie Polski a w przyszłości może i olimpijskie. Do przodu !!!

Autor: miodul | Dodane: Wtorek, 25 lis 2014, 21:34

hahahha o ****a xd w Skawinie takie rzeczy!!

Autor: Klakier | Dodane: Wtorek, 25 lis 2014, 21:21

TAK TRZYMAJ DZIEWCZYNO!!

Autor: Pani Jasiowa | Dodane: Wtorek, 25 lis 2014, 19:58

Gratuluję Zuzi tak wspniałego sukcesu, rodzice mogą być z Ciebie dumni jesteś ich nadzieją. Życzę realizacji madrych planów życiowych i sportowych. P.S. Babcia na chmurce zapewne też się do Ciebie uśmiecha.

Autor: endddriu | Dodane: Poniedziałek, 24 lis 2014, 22:45

jest moc!!!! :D

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze