Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 443 | Kategoria: Sport

Data dodania: , 12 wrz 2021, 13:46

Osiem medali brydżystów w mistrzostwach Polski

Osiem medali brydżystów w mistrzostwach Polski

XXXIV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej odbyły się w nietypowym dla tej imprezy terminie, bo 5-8 września (zazwyczaj graliśmy w czerwcu). Ani jednak zmiana daty, ani zmiana formuły, nie przeszkodziła zawodnikom #teamCKiS w zdobyciu aż 8 medali. Wręcz przeciwnie, zmiana formuły i podział na rywalizację szkół średnich i szkół podstawowych, przyniosła nam wymierne korzyści!

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły pary mikstowe. I pierwsze dwa medale trafiły do naszych zawodników. W młodszej grupie po brązowy medal sięgnął Jan Trojaka, któremu partnerowała Ada Żbik (Jordan Kraków). Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych na srebro zapracował Franciszek Kurlit w parze z Julią Grodzką z UKS Kraszak Biała Podlaska. Warto też podkreślić, że i inni nasi spisali się świetnie; w młodszej grupie na szóstym miejscu finiszowali Emilia Massalska i Jakub Michalski, a na siódmym - Milena Klimiuk i Kacper Kisielewski. W gronie starszych tuż za podium, na czwartym miejscu, sklasyfikowano Łucję i Konrada Ciborowskich.

W turniejach par open, które rozegrano w poniedziałek, wzięło udział 37 par (młodsi) i 67 par (starsi). Eliminacje w młodszej grupie zdominowali Milena Klimiuk i Kacper Kisielewski. Niestety niejasny system rozgrywek sprawił, że w finale nasi spadli na trzecie miejsce. Z kolei w finale drugą najlepszą parą byli Jan Trojak i Jakub Michalski, ale to wystarczyło do zajęcia zaledwie szóstego miejsca ogółem. Pierwszą dziesiątkę zamknęła z kolei para 11-latków: Ignacy Kotewicz i Antoni Wójtowicz. Wśród starszych brąz trafił w ręce Franciszka Kurlita i Kacpra Kuflowskiego, którzy zdominowali finał, ale musieli nadrabiać straty z eliminacji. Na szóstym miejscu rywalizację ukończyli Łukasz Kasperczyk i Bartosz Żbik, a na dziewiątym - Łucja i Konrad Ciborowscy.

Rywalizację drużynową doskonale przeszli zawodnicy drużyny CKiS Skawina Blue (Milena Klimiuk, Kacper Kisielewski, Jakub Michalski, Jan Trojak), którzy w pięciu meczach eliminacyjnych uzyskali 95,5 na 100 możliwych punktów, prawdopodobnie osiągając rekordowy rezultat w historii brydża.

W meczu półfinałowym jedno pechowe rozdanie zaważyło, że nie dane im było jednak walczyć o końcowy triumf. Na szczęście "finał pocieszenia", czyli mecz o trzecie miejsce, był kolejnym koncertem w ich wykonaniu i... ten "brąz"
smakował jak "złoto". W grupie starszej nasi (Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Aron Shindler, Michał Stasik), po nieco słabszych eliminacjach, w fazie play-off grali znakomicie, ale w finale minimalnie ulegli drużynie złożonej z graczy aż trzech województw. Tutaj "srebro" smakowało nieco mniej, bo mieliśmy chrapkę na zwycięstwo. Warto wspomnieć, że aż do ćwierćfinału awansował w młodszej kategorii CKiS Skawina Red, w składzie którego zagrali zawodnicy o średniej wieku... 11 lat (Franciszek Kierepka, Adam Mazur, Michał Porębski, Stanisław Wadowski).

Mistrzostwa kończyły turnieje par dziewcząt. W ostatnim dniu, podobnie jak we wszystkie poprzednie, dopisaliśmy do swojego dorobku dwa kolejne medale. W rywalizacji szkół podstawowych po srebrny medal sięgnęły Emilia Massalska i Milena Klimiuk, z kolei w grupie starszej triumf przypadł Łucji Ciborowskiej i Agacie Warunek (Jordan Kraków). Tuż za podium, sklasyfikowano Kingę Kowal (w parze z Adą Szewc z Jordana Kraków).

- To były bardzo udane dla nas mistrzostwa. Liczba medali musi cieszyć, ale zdecydowanie bardziej cieszy mnie gra i postawa naszych zawodników. Co istotne,  tę postawę i jakość naszego teamu doceniają inni zawodnicy, inni trenerzy, widząc w skawińskich brydżystach najgroźniejszych rywali. Dla mnie to większa nagroda niż liczba miejsc na podium. Cieszę się, że zawodnicy też, mimo pewnego niedosytu wynikowego, wiedzą, że rozegrali bardzo udane zawody - podsumował wyjazd trener Marcin Kuflowski.

Wyniki CKiS Skawina złożyły się na trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej (najlepsze kluby miały wyraźnie więcej zawodników) i zdecydowanie pierwsze w klasyfikacji województw. Żaden inny klub, ani żadne inne województwo, nie zdobyło w Wądzyniu koło Brodnicy tylu medali co #teamCKiS!

Marcin Kuflowski

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze