Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 5737 | Kategoria: Sport

Data dodania: Sobota, 27 wrz 2014, 13:57

Modernizacja basenów (na razie) w planach

Modernizacja basenów (na razie) w planach

Kompleks odkrytych basenów na Gubałówce wymaga generalnego remontu. Chociaż powstały już projekty dotyczące przebudowy obiektu, kwestia kosztów oraz terminów wciąż pozostaje bez konkretnych odpowiedzi.

Remontu wymagają nie tylko baseny. Cały teren potrzebuje gruntownej przebudowy. Wszystkie niecki basenowe zostaną wymienione. Oprócz tego, w ich pobliżu mają powstać liczne atrakcje wodne dla najmłodszych. Ukłonem w ich kierunku ma być także spłycenie oraz wyprofilowanie głównego basenu w taki sposób, aby dzieci mogły w nim przebywać do pewnej głębokości.

- Docelowo nasze plany zakładają powstanie kompleksu basenowego z licznymi atrakcjami oraz profesjonalnym systemem filtrującym wodę, wykorzystującym najnowsze technologie. Planujemy również budowę nowego pomieszczenia. Miałby się on znajdować pomiędzy głębszym basenem a kortami tenisowymi ? wyjaśnia Janusz Bysina, dyrektor CKiS w Skawinie.

Nowo powstały budynek miałby stanowić zaplecze, zarówno dla pracowników, jak i gości basenu. Według planów znajdowałyby się w nim prysznice, pomieszczenia dla ratowników, przebieralnie oraz cała infrastruktura związana z uzdatnianiem wody.

Dodatkowo, zaplanowano również liczne zmiany w zagospodarowaniu terenu wokół basenów. Wokół jego części miałoby powstać ogrodzenie. Tuż za nim zaplanowano wybudowanie miejsc parkingowych. W planach jest także budowa drogi. Zmieniona zostanie również organizacja ruchu samochodowego na terenie obiektu. Planowane jest wprowadzenie ruchu okrężnego z wyjazdem od strony kortu tenisowego. Wymienione będą też linie energetyczne. Całość związanej z nimi infrastruktury ma zostać, ze względów bezpieczeństwa, wkopana pod ziemię.

- Chcielibyśmy rozpocząć prace jeszcze w tym roku, tuż po zakończeniu lata. Docelowo, remont miałby potrwać około roku. Tym samym, cały kompleks zostałby oddany do użytku już na początku przyszłego sezonu . Nie chcielibyśmy zatrzymywać ruchu na basenie ? komentuje Janusz Bysina.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, ile może wynieść koszt remontu. Według wstępnych szacunków kwota ta może się wahać od półtora do nawet pięciu milionów złotych. Ostateczna decyzja powinna zapaść jeszcze w tym roku.

- Urząd czeka na gotową dokumentację, którą ma nam przekazać CKiS. Istnieje możliwość, że Centrum Kultury i Sportu przeniesie inwestycję na Urząd Miasta. Burmistrz wyraził już wstępną zgodę na tego typu działanie. Gdyby tak się stało, musielibyśmy następnie spróbować ulokować inwestycję w budżecie gminy. Z racji na jej wysokie koszty nie będzie to jednak łatwe zadanie. Nie mówimy jednak, że byłoby ono niemożliwe ? kończy Dorota Książek, kierownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

Źr. Gazeta Skawina, rs

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Pesymistka | Dodane: Piątek, 17 paź 2014, 09:17

Pożyjemy zobaczymy...

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze