Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 387 | Kategoria: Sport

Data dodania: Piątek, 13 maj 2022, 12:50

Mateusz Mrówka zwycięzcą XIX Biegu Skawińskiego

Mateusz Mrówka zwycięzcą XIX Biegu Skawińskiego

Początkiem maja, jak co roku, cała Skawina żyła sportowymi emocjami! Wszystko dzięki organizacji XIX już edycji Biegu Skawińskiego. Ale zacznijmy od początku.

Od poranka na Skawińskich Błoniach zebrały się tłumy dzieci oraz młodzieży. Wszystko za sprawą IV Wrotkarskich Mistrzostw Skawiny. Zawody były podzielone na dwa bloki startowe. W I bloku wyścig na dystansie 300 m w rocznikach 2013 - 2016 ukończyło 55 dzieciaków, a w II bloku na dystansie 600 m w rocznikach 2012 - 2008, 31 zawodników.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi wynikami tutaj: https://bit.ly/3N9JaL4

Także w godzinach przedpołudniowych walkę z dystansem i zmęczeniem podjęli młodzi rolkarze na asfaltowym torze przy Błoniach Skawińskich a następnie młodzi biegacze z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W sumie około 500 młodych rolkarzy i biegaczy przekroczyło linię mety.

Popołudniem wystartował z kolei jubileuszowy X Bieg na Rolkach. Na linię mety dotarło 117 zawodników z całej Polski. Bezkonkurencyjny okazał się Paweł Ciężki z Krakowa. Wygrał on wyścig z przewagą aż 44 sekund. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Kksw Krak: Bartłomiej Chojnacki oraz Wojciech Kościelniak.

Jeśli chcecie zapoznać się ze szczegółowymi wynikami zapraszamy: https://bit.ly/3wwxsUi

I nareszcie! O godz. 15.30 wystartował słynny, mający długoletnią tradycję Bieg Skawiński. Bieg odbywał się w ciężkich dla biegaczy warunkach pogodowych bowiem słońce mocno dawało się we znaki. Pomimo wysokiej temperatury na linię mety dobiegło aż 568 zawodników. Rok w rok jest to największe wydarzenie sportowe w Skawinie. Od samego startu tempo wyścigowi nadawała dwójka biegaczy z Polski i Kenii. Po zaciętej rywalizacji o 8 sekund szybszy od Boniface Nduva okazał się Mateusz Mrówka z Radlina. Trzecie miejsce zajął Aleksander Dragan z Kielc. Najszybszą Panią okazała się natomiast Valentyna Veretska z Mikołajewa w Ukrainie.

Szczegółowe wyniki rywalizacji: https://bit.ly/3L4ZbR6

Łącznie w niedzielę do rywalizacji w różnych wyścigach stanęło ponad 1100 zawodników! Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i mamy na dzieję, że zobaczymy się w Skawinie za rok na kolejnej już edycji sportowego święta biegaczy i rolkarzy!

Galerie zdjęć:

IV Wrotkarskie Mistrzostwa Skawiny oraz Biegi Dzieci i Młodzieży: https://flic.kr/s/aHBqjzNTW4

X Bieg na Rolkach: https://bit.ly/3lpNhXL

XIX Bieg Skawiński: https://bit.ly/3NdI01i

Wydarzenie organizowali: UKS 1, Klub Sportowy Optima, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Klub Sportowy Skawina Biega.

Krystian Kosiorowski, źródło:CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze