Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1344 | Kategoria: Sport

Data dodania: Piątek, 4 gru 2020, 19:17

Jubileusz przy pustych trybunach, ale z uśmiechniętymi dziećmi

Jubileusz przy pustych trybunach, ale z uśmiechniętymi dziećmi

9 turniejów, ponad 40 drużyn i przeszło 300 uczestników - to bilans 8 turniejów tegorocznej edycji piłkarskich turniejów dla dzieci Dragon Piast Cup 2020 tuż za półmetkiem cyklu. Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z epidemią, to naprawdę imponujące liczby.

- Jeśli mam być szczery, to jeszcze z końcem października nie byliśmy pewni co z turniejami. Niby obostrzenia nie dotykały sportu, ale wiemy jaka jest sytuacja - wszystkie sale gimnastyczne w gminie Skawina zamknięte. Nie wiadomo jak zareagują drużyny na zaproszenie na turniej, wiele niewiadomych. A tymczasem tylko pierwsze dwa turnieje stały pod znakiem zapytania, potem wystarczył jeden sygnał i w ciągu dosłownie kilku godzin mieliśmy więcej zgłoszeń niż miejsc, bo zobowiązaliśmy się nie przekraczać ze względów bezpieczeństwa łącznej liczby 60 uczestników na każdy turniej - mówi Marcin Kuflowski, główny organizator z ramienia MTS Piast Skawina.

Turnieje faktycznie cieszyły się i cieszą dużą popularnością. Już dziś organizatorzy wiedzą, że w weekend 12-13 grudnia odbędzie się 6 kolejnych turniejów, przy łącznym udziale 30 drużyn, bo miejsca już są dawno zarezerwowane. Tegoroczna formuła zakłada wyłącznie grę najmłodszych roczników - orlików, żaków i skrzatów, a turnieje trwają maksymalnie 200 minut. No i nie ma na trybunach kibiców, przez co zawody tracą trochę na artmosferze. Nie zmieniło się za to tradycyjne już obdarowywanie wszystkich uczestników specjalnymi paczkami z upominkami, a dodatkowo także medalami. Pewnie to sprawia, że Skawinę odwiedzały już w tym roku drużyny z Zakopanego, Nowego Targu, Bochni, Tarnowa, Wadowic, Chrzanowa czy wielu innych miejscowości, w tym oczywiście z gminy Skawina: Milenium Skawina, Skawinka Skawina, Borkowianka Borek Szlachecki czy AP Champions.

- Myślę, że słowa podziękowania należą się tutaj gminie Skawina, która wsparła naszą inicjatywę, pomimo wątpliwości, czy da się ją bezpiecznie rozegrać. Przedstawiliśmy na piśmie nasze argumenty za organizacją imprezy i zobowiązania, których chcemy dotrzymać i dotrzymujemy. Ukłony również dla Centrum Kultury i Sportu - instytucji, zarządzającej jedyną otwartą halą w mieście. Tam też było sporo wątpliwości czy da się to zrobić. A okazało się, że nie tylko się da. Ale jest to też świetna okazja dla drużyn z naszej gminy, by zagrać w takich zawodach "u siebie" - ocenia Łukasz Krupa, prezes MTS Piast Skawina.

Jubileuszowa, 10. edycja Dragon Piast Cup, choć sportowo i organizacyjnie bardzo udana, jednocześnie - przez brak kibiców i idącej za tym atmosfery, jest też inna i smutna. Miejmy nadzieję, że po raz pierwszy i ostatni. 

Cykl turniejów Dragon Piast Cup 2020 jest współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze