Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1076 | Kategoria: Sport

Data dodania: Wtorek, 25 maj 2021, 19:30

Jadą na olimpiadę młodzieży

Jadą na olimpiadę młodzieży

Aż 108 zawodników rywalizowało w rozgrywanych w Skawinie w sobotę eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w brydżu sportowym. W tym licznie reprezentowani zawodnicy #teamCKiS. I, jakże by mogło być inaczej, ich udział w obu imprezach nie zawiódł naszych oczekiwań.

Eliminacje olimpijskie służą wyłonieniu finalistów i to jest celem samym w sobie. Miejsca nie mają aż tak wielkiego znaczenia, choć... my od swoich zawodników zawsze oczekiwalibyśmy walki o jak najwyższe pozycje. Tym razem aż tak dobrze nie było, bo z jednym chlubnym wyjątkiem (zwycięstwo Kingi Kowal w turnieju par dziewcząt), pozostali zawodnicy po prostu... wywalczyli awans. Tak trzeba bowiem widzieć szóste, siódme i ósme miejsce naszych par: Karol Kraska - Konrad Ciborowski, Kacper Kuflowski - Franciszek Kurlit oraz Łukasz Kasperczyk - Michał Stasik. Biorąc pod uwagę, że o awans spokojnych było 14 par, nie drżeliśmy o ich los.

Pełne sukcesów dla młodych adeptów brydża ze Skawiny były za to, zgodnie z przewidywaniami, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Złote medale w kategorii U15 wywalczyli Jan Trojak i 11-letni Jakub Michalski, wyprzedzając dwójkę kolejnych 11-latków: Antoniego Wójtowicza i Ignacego Kotewicza. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Kaja Kowal, której partnerowała Marianna Pantak z BUKS Bytom. Również w rywalizacji do lat 12 dwa krążki padły łupem naszych: srebro zawisło na szyjach Mileny Klimiuk i Kacpra Kisielewskiego, a brąz - Stanisława Wadowskiego i Michała Porębskiego. Naszych "młodych wilczków" poskromiła para ze Śląska - Oliwier Rubach i Kryspin Donder.

Pełne wyniki zawodów - TUTAJ

Marcin Kuflowski, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze