Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2520 | Kategoria: Sport

Data dodania: Czwartek, 29 sty 2015, 16:38

I Otwarte Mistrzostwa Skawiny w Narciarstwie Alpejskim

I Otwarte Mistrzostwa Skawiny w Narciarstwie Alpejskim

W sobotę, 24 stycznia, na stoku Szklana Góra w Harbutowicach stowarzyszenie ?Skimka? zorganizowało ?I Otwarte Mistrzostwa Skawiny w Narciarstwie Alpejskim?, które odbyły się przede wszystkim z myślą o narciarzach z gminy Skawina - w celu zintegrowania środowiska oraz wyłonienia mistrzów Skawiny.

Zawodnicy mieli do przejechania 26 bramek gigantowych z elektronicznym pomiarem czasu. Startowali w grupach: I-III klasa, IV-VI klasa, gimnazjum i OPEN z podziałem na kobiety i mężczyzn. Przed rozpoczęciem rywalizacji organizatorzy zwrócili uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci odgrywa sport i rywalizacja, poprosili o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zawodów.

W tegorocznych zawodach uczestniczyło 76 zawodników. Gorączka startu i dobre warunki śniegowe sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy narciarstwa, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.

W swoich kategoriach pierwsze miejsca zajęli: Ola i Natalia Sulickie z Brzyczyny, Szymon Buliński z Borku Szlacheckiego, Oskar Jaworski, Michał Styrylski, Ania Nowak ze Skawiny oraz Dariusz Małysa z Radziszowa. Dokonano także klasyfikacji firm skawińskich. Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali, dyplomów zwycięzcom oraz nagród wszystkim zawodnikom. W klasyfikacji firm zwyciężyła drużyna TRECO LASER w składzie: Ewa Zawadzińska, Marek Wodnicki, Dawid Wójcik, Dawid Bezak, Bogusław Wójcik oraz prezes Jerzy Wodnicki. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Ewa Zawadzińska, a wśród mężczyzn Marek Wodnicki. Najlepszy czas przejazdu w kategorii kobiet OPEN uzyskała Ania Nowak (33.77), natomiast w kategorii mężczyzn OPEN - Dariusz Małysa (31.98). Otrzymali oni pamiątkowe puchary, które ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa.

Na zakończenie wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody oraz 4 karnety na stok Szklana Góra. - Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i sponsorom zawodów, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz właścicielom i pracownikom stacji narciarskiej Szklana Góra - mówi Janusz Nowak, prezes zarządu stowarzyszenia "Skimka". Więcej informacji: www.skimka.pl.

Inf i fot. Skimka.

zasl - skimka 2

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: ja | Dodane: Sobota, 31 sty 2015, 17:53

Łubu dubu, niech nam żyje prezes klubu.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze