Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1373 | Kategoria: Sport

Data dodania: Środa, 1 gru 2021, 18:33

Historyczny moment! Finałowy etap Tour de Pologne rozpocznie się w Skawinie

Historyczny moment! Finałowy etap Tour de Pologne rozpocznie się w Skawinie

Po raz pierwszy w historii gmina Skawina została gospodarzem Tour de Pologne. Trasa ostatniego, finałowego odcinka jednej z największych imprez kolarskich na świecie będzie wiodła przez Skawinę, Rzozów, Radziszów, Gołuchowice, Polankę Hallera, Krzęcin, Wielkie Drogi i Jaśkowice. To właśnie w naszej gminie będą ważyć się losy zmagań najlepszych kolarzy na świecie. 

- To historyczny moment dla naszej gminy. Od lat stawiamy na zrównoważoną mobilność i te działania spotykają się z uznaniem największych autorytetów kolarstwa. Współorganizowanie Tour de Pologne to wielkie wyróżnienie i powód do dumy, ale także wielka odpowiedzialność. 5 sierpnia wzrok całego kolarskiego świata i kibiców będzie zwrócony w stronę Skawiny - mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

- Bardzo się cieszę, że udało się zrobić tę trasę. Chcieliśmy, aby ten etap był bardzo ciekawy, żeby to nie był płaski peleton przyjaźni, ale żeby tutaj też się trochę podziało - powiedział w trakcie prezentacji trasy Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.

Trasę 79. Tour de Pologne ogłoszono 27 listopada na antenie TVP Sport. Finałowy 7. etap rozpocznie się w Skawinie, a zakończy w Krakowie. Będzie miał długość 175 kilometrów. 

79. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach od 30 lipca - 5 sierpnia 2022 roku.

Prezentację trasy można zobaczyć TUTAJ

Źrodło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze