Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2476 | Kategoria: Sport

Data dodania: Piątek, 27 wrz 2019, 19:08

Centrum treningowe Wisły ma powstać w Skawinie

Centrum treningowe Wisły ma powstać w Skawinie

Towarzystwo Sportowe Wisła zwróciło się do Skawiny z propozycją budowy ośrodka treningowego. Prezes Rafał Wisłocki prezentował swój pomysł podczas sesji Rady Miasta. Uchwałę wyrażającą akceptację dla pomysłu przyjęto jednogłośnie.

Gmina ma przekazać obszar potrzebny do powstania inwestycji na 30 lat. Teren liczy 10 hektarów i znajduje się na granicy miasta z Kopanką. 

- Około 25 procent terenu już teraz ma przeznaczenie pod usługi sportowe. Pozostałe działki są przeznaczone pod usługi publiczne i to będzie musiało zostać zmienione - informował burmistrz Skawiny, Norbert Rzepisko. - Z punktu widzenia burmistrza powstanie takiego ośrodka to szansa na rozwój sportu na terenie naszej gminy. Daje to też duże możliwości promocyjne gminy, a otwarcie szkoły sportowej finansowanej z Ministerstwa Sportu byłaby ukłonem dla naszej młodzieży - cytuje burmistrza Norberta Rzepiskę TVP Sport.

- Oczywiście, zespół ekstraklasowy również może znaleźć tu miejsce dla siebie, ale podstawowa idea jest taka, by ten ośrodek był skierowany do młodzieży i osób niepełnosprawnych. Niedawno stworzyliśmy zespół osób niewidomych, a planujemy również stworzenie zespołu dla osób po amputacjach - mówił natomiast prezes TS Wisła.

Z obiektu mają korzystać też kluby z gminy Skawina.

Obecnie Wisła korzysta z ośrodka w Myślenicach, jednak jego utrzymanie jest bardzo drogie, a i tak to nie TS jest jego właścicielem. 

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Skawinianin | Dodane: Piątek, 4 paź 2019, 21:31

Kibice CRACOVII zjednoczmy się i podczas nadchodzących wyborów pokażmy swój sprzeciw wobec tej inwestycji i oddajmy nieważny głos. Panie burmistrzu miasto Skawina powinno pozostać neutralne.

Autor: Ma | Dodane: Poniedziałek, 30 wrz 2019, 08:33

Tak już to widzę. Wisła wybuduje i będzie nieodpłatnie udostępniać klubom z gminy.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze