Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1123 | Kategoria: Sport

Data dodania: Sobota, 25 wrz 2021, 20:08

Biegacze znów w Skawinie. Po ponad rocznej przerwie

Biegacze znów w Skawinie. Po ponad rocznej przerwie

W niedzielę 19 września odbył się przełożony XVIII Bieg Skawiński. Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią do Skawiny znowu zawitali biegacze. Pogoda jak zawsze biegaczom dopisała, było chłodno ale bez deszczu.

W godzinach dopołudniowych jako pierwsi walkę z dystansem i zmęczeniem podjęli młodzi rolkarze na asfaltowym torze przy Błoniach Skawińskich, a następnie młodzi biegacze z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W sumie około 200 młodych rolkarzy i biegaczy przekroczyło linię mety. Tradycyjnie, wszyscy startujący otrzymali dyplomy, oryginalne medale, a najlepsze trojki z każdej kategorii nagrody rzeczowe.

Po dekoracji najmłodszych na 9 km trasę do Radziszowa i z powrotem wyruszyli rolkarze. Wśród 92 rolkarzy bezkonkurencyjny okazał się Ciężki Paweł z Krakowa a wśród pań Tokarz Małgorata z Gorlic.

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem Bieg Główny na 10 km tradycyjnie wystartował o godz. 15.00. Od samego startu tempo nadawali trzej biegacze, z Polski, Ukrainy oraz Maroka. Ostatecznie zwyciężył Didoviodiuk Dmytro z Ukrainy w czasie 30 min. 34  sek. Wśród kobiet zwyciężyła Didovioduk Olesia również z Ukrainy w czasie 35 min. 24 sek. Bieg Główny ukończyło 434 uczestników. W klasyfikacji IV Memoriału im. Tomasza Staszczaka zwyciężył Młodzik Dariusz (Łączany), a wśród pań Daszkowska Olga z Krakowa.

W ramach Biegu Skawińskiego odbyły się XII Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu na 10  km. W tej kategorii mogli startować pracownicy elektrowni, elektrociepłowni i spółek dystrybucyjnych oraz innych firm bezpośrednio współpracujących z energetyką. Najlepszymi energetykami okazali się Maciorowski Grzegorz z Elektrowni Turów oraz Chaczyk Bernarda z MPEC Kraków. Drużynowo - PGE Eletrownia Turów przed ZRE Katowice i MPEC Kraków.

W kategorii XI Mistrzostw Gminy Skawina w biegu na 10 km najlepszym okazał się Sułowski Adrian ze Skawiny a wśród kobiet "Mistrzynią Gminy Skawina" została Dudek Alicja ze Skawiny. Wszyscy uczestnicy XVIII Biegu Skawińskiego otrzymali oryginalne pamiątkowe medale, techniczne koszulki, dyplomy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach - premie pieniężne, nagrody rzeczowe, puchary a nagrody w postaci 2 telewizorów 43' w drodze losowania padły łupem biegaczy z Krakowa i Skawiny. Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" ufundowało dodatkowe nagrody dla najlepszej radziszowianki i najlepszego radziszowianina.  

Serdeczne podziękowania i gratulacje organizatorzy składają wszystkim uczestnikom za przyjazd do Skawiny i udział w naszej imprezie. Tradycyjnie organizatorem XVIII Biegu Skawińskiego był Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka", współorganizatorzy to: Centrum Kultury i Sportu, Szkoła Podstawowa nr 6 i Klub Sportowy "Optima".

Podziękowania dla wolontariuszy: nauczycieli, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie, wolontariuszy - uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, pracowników CKiS w Skawinie. Serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy policji w Skawinie i z powiatu krakowskiego, straży miejskiej, ratowników Pogotowia Ratunkowego oraz członków OSP z gminy Skawina, którzy czuwali nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem imprezy. Podziękowania dla wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu, którzy po prostu byli, pomagali i wspierali nas. Dekoracji najlepszych w poszczególnych kategoriach dokonali przedstawiciele władz samorządowych oraz partnera generalnego w osobach: burmistrz Norbert Rzepisko, v-ce starosta powiatu krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk, Paweł Stala z Valeo Autosystemy Sp. z o.o, kierownik Wydziału Edukacji Marek Marzec, dyrektor szkoły podstawowej nr 6 Urszula Osielczak, dyrektor CKiS Tomasz Stawowy, z-ca dyrektora ds. sportu z CKiS Jakub Krasuski, radny gminy Skawina Józef Niechaj.

Gorące podziękowania i słowa uznania dla sponsorów, darczyńców i partnerów, którzy poprzez pomoc finansową i wsparcie organizacyjne przyczynili się do wzorowej organizacji imprezy, w szczególności: Gmina Skawina, Valeo Autosystemy Sp.z o.o. - Partner Generalny Biegu, Województwo Małopolskie, Powiat Krakowski, MPEC S.A. w Krakowie, Ferro S.A., TrekoLaser Sp.z o.o., P.G. "Geoprzem", ZPH "Frezwid" sp.j.,   Krakowski Bank Spółdzielczy,  "Talbud-A", "Waśpol" Sp.j. , Hotel "Dworek Skawiński", "Lajkonik Snack", "Bahlsen" Sp.z o.o., Przetwórnia Mięsa Dziewoński Stanisław, Masarnia Gubała, Centrum Zakupowe "Jan", piekarnia Dąbrowski. Podziękowania za wsparcie organizacyjne dla Szkoły Podstawowej nr 3 i ZWiK w Skawinie.

Wszystkie wyniki oraz galeria zdjęć www.skawina.biegskawina.pl

Filmiki https://www.facebook.com/bieg.skawinski

Za powstałe utrudnienia w ruchu kołowym wszystkich serdecznie przepraszamy!

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta i Gminy Skawina.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze