Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 444 | Kategoria: Sport

Data dodania: Wtorek, 25 paź 2022, 17:53

86 zawodników na starcie

86 zawodników na starcie

XIX Otwarte Mistrzostwa Rowerowe Skawiny już za nami. W słoneczny poranek 2 października rozpoczęły się kolejne mistrzostwa rowerowe, których organizatorem kolejny już raz było Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Rekreacji "Skimka". Młodzi rowerzyści i ich rodzice nie zawiedli i w liczbie 86 stawili się na starcie.

Zawodnicy zmagali się na rowerowym torze przeszkód w czternastu grupach wiekowych, w kategoriach chłopców i dziewcząt. Najmłodsze grupy przedszkolne oraz klasy 1-2 miały do przejechania 150 metrowy slalom gigant. Starsze grupy miały trudniejszy tor przeszkód poszerzony o przejazd wokół starorzecza i przejazd przez mostek oraz slalom między pachołkami i rynnę. Pod koniec zawodów role się odwróciły i teraz to dzieci dopingowały swoich rodziców, którzy startowali w kategoriach dla dorosłych oraz kategorii rodzinnej.

Klasyfikację rodzinną wygrała rodzina Burnat przed Cerek2 i Weder oraz Pułczyński Team. Najmłodszymi zawodnikami zawodów byli Antonina Targosz urodzona 2019 roku, oraz Julian Król urodzony w 2020 roku.

Najlepszy czas przejazdu na trasie krótkiej uzyskała: Hania Cerek: 0:21:34, natomiast na trasie długiej: Bogdan Przebinda 1:03:25. Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali, dyplomów oraz nagród wszystkim zawodnikom.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: UMiG/Skimka/ fot. Alicja Thrubi 

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze