Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1765 | Kategoria: Sport

Data dodania: Sobota, 7 gru 2019, 13:33

50 drużyn i 500 młodych zawodników

50 drużyn i 500 młodych zawodników

Listopadowa część 9. edycji Halowych Turniejów Piłki Nożnej "Dragon Piast Cup 2019", rozgrywana pod hasłem "Jesienne Granie" - za nami. W sześciu rozegranych turniejach udział wzięło blisko 50 drużyn i około 500 młodych zawodników, reprezentujących odległe czasem części województwa małopolskiego, ale też reprezentanci klubów ze Śląska.

Póki co hala sportowa przy skawińskim Liceum Ogólnokształcących gościła najmłodszych adeptów futbolu; dwukrotnie na boiskach rywalizowały drużyny w kategorii orlików, trzykrotnie - żaków, a raz - skrzatów. Każdy z rozegranych turniejów miał innego zwycięzcę, a najczęściej na podium stawali gospodarze z Piasta Skawina - aż czterokrotnie. Rywalizację orlików młodszych wygrała APN Husaria Klecza Dolna i Polonia Kraków (ex-aequo; pierwszy turniej) i Wieczystej Kraków (drugi turniej), w kategorii żaków triumfowała BLS Bochnia), wśród żaków młodszych najlepsi byli młodzi futboliści UKS Leńcze (za pierwszym razem) oraz Orła Sidzina (za drugim razem), z kolei rywalizacja najmłodszych skrzatów, choć bez oficjalnej klasyfikacji końcowej, przebiegła pod dyktando Piasta Skawina i UKS AP 21 Chrzanów.

- Cieszy nas, że u progu naszego pierwszego okrągłego turniejowego jubileuszu, bo za rok rozegramy Dragon Piast Cup po raz dziesiąty, proponowany przez nas produkt, niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Wiele drużyn chętnie do nas wraca od lat, a co roku przybywają kolejne. Odwiedzają nas goście z Podhala, Sądecczyzny, Tarnowa czy Małoposki Zachodniej, ale i - tradycyjnie już - Ślązacy - opowiada pomysłodawca turnieju Marcin Kuflowski.

- Od początku naszym założeniem było, że turnieje powinny być przeprowadzane sprawnie, zgodnie z harmonogramem, a każdy z uczestników ma wyjechać z drobnymi upominkami. I tego się konsekwentnie trzymamy. Nic nie cieszy bardziej niż zadowoleni uczestnicy, czyli dzieci, dla których przecież to robimy. Nie każdy może wywalczyć medal, nie wszyscy zmieszczą się na podium, ale chcemy, by każdy, kto nas odwiedza, wiedział, że jest w Skawinie mile widziany, i że w rywalizacji dzieci sam udział jest ważniejszy niż końcowe zwycięstwo.

Rzecz jasna - co podkreślają mocno organizatorzy z MTS Piast - obdarowanie wszystkich uczestników prezentami, czy ciepły poczęstunek dla każdej z drużyn, nie byłyby możliwe, gdyby nie finansowe wsparcie ze strony sponsora tytularnego imprezy, czyli Wytwórni Chemicznej Dragon, ale też lokalnych samorządów: Gminy Skawina i Powiatu Krakowskiego, które to od lat współfinansują skawińską imprezę, dodając jej blasku i czyniąc ją atrakcyjną dla gości przyjeżdżających na "Dragony".

W grudniu cykl Dragon Piast Cup będzie kontynuowany. Do rywalizacji, po najmłodszych, dołączą też drużyny młodzików. 14 grudnia rywalizować będą zawodnicy z roczników 2009 i 2011, a 15 grudnia - roczniki 2013 oraz 2008.

Dotychczasowi zwycięzcy Dragon Piast Cup 2019:
2010 - 1. APN Husaria Klecza Dolna, 2. Polonia, 3. Gwiazda Ruda Śląska
2011 - 1. BLT Bochnia, 1. Polonia Kraków, 3. Garbarnia Kraków
2012 - 1. UKS Leńcze, 2. Piast Skawina, 3. Salos Kraków
2013 - 1. AP 21 Chrzanów, Piast Skawina
2010 - 1. Wieczysta Kraków, 2. Wiatr Ludźmierz, 3. Piast Skawina
2012 - 1. Orzeł Sidzina, 2. Piast Skawina, 3. Wiatr Ludźmierz

Cykl DRAGON PIAST CUP 2019 jest współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina i Powiatu Krakowskiego

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze