Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 513 | Kategoria: Sport

Data dodania: Sobota, 12 lis 2022, 18:40

30 lat wspomnień, 30 lat ciężkiej pracy, 30 lat sukcesów

30 lat wspomnień, 30 lat ciężkiej pracy, 30 lat sukcesów

30 lat wspomnień, 30 lat ciężkiej pracy, 30 lat sukcesów - tak najkrócej można podsumować działalność sekcji brydża sportowego CKiS Skawina, która w dn. 28-30 października świętowała jubileusz, jednocześnie upamiętniając osobę współtwórcy tej sekcji śp. Leszka Nowaka. Trzeci Skawiński Mityng Brydżowy, którego współorganizatorami było MTS Piast Skawina, Małopolski Związek Brydża Sportowego i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie można opisać jako imprezę sportową naprawdę wyjątkową, a w ocenie wielu uczestników - wręcz spektakularną.

W czasie trzydniowych zmagań rozegrano 5 turniejów, w tym dwa rangi OTP**, czyli najwyższej po mistrzostwach Polski i cyklu Grand Prix Polski. Dodatkowo odbyły się Mistrzostwa Małopolski Par Open i Mistrzostwa Małopolski Młodzików. Łącznie we wszystkich turniejach udział wzięło 195 par reprezentujących aż 8 województw. Wśród nich - wielu zawodników związanych z CKiS. I tych doświadczonych, i tych najmłodszych. I tych bardziej aktywnych brydżowo, i tych, którzy już rzadziej zasiadają do stolika brydżowego.

Co ciekawe, już pierwszy turniej, piątkowy Agilero Cup, padł łupem tych, którzy grają "od wielkiego dzwona". Ale jakże to był sympatyczny akcent, gdyż na najwyższym stopniu podium stanęli Tomasz Kutek i Maciej Wieczorek, którzy prowadzili niemal od samego początku i utrzymali zwycięstwo do końca. Wyprzedzili inne skawińskie pary, bo na drugim miejscu zameldowali się: Wojciech Okrzesik (zawodnik naszej I-ligowej drużyny) oraz Maciej Kędzierski (jego trener), zaś na trzecim - para 13-latków: Milena Klimiuk i Kacper Kisielewski. A w pokonanym polu blisko 40 innych duetów, z aktualnym reprezentantem kraju Wojciechem Gawłem na czele. Było więc ogromną przyjemnością dla zastępcy dyrektora CKiS Jakuba Krasuskiego, uhonorowanie właśnie takiej najlepszej trójki zawodów.

Sobotnie zmagania przebiegały pod znakiem Otwartych Mistrzostw Małopolski w kategoriach open i młodzików. A wszystko to w ramach Memoriału Leszka Nowaka. I znowu kończyliśmy pięknymi akcentami skawińskim z których Leszek z pewnością cieszył się, patrząc na nas z Góry: po zwycięstwo sięgnęli 17-latkowie z #teamCKiS, Kacper Kuflowski i Wojciech Okrzesik, a na trzecim miejscu podium kolejni CKiS-owcy: 17-latek Franciszek Kurlit (CKiS) w parze z 16-letnim Wojtkiem Bąkiem. Biorąc pod uwagę, że były to zawody dorosłych, i że nigdy nie zdarzyło się, aby wygrali je tak młodzi zawodnicy, dokonanie jest tym bardziej warte podkreślenia. Miłym akcentem było wręczenie nagród przez najbliższych śp. Leszka Nowaka: żonę Zdzisławę Różycką-Nowak, siostrę Jolantę Remańską, przyjaciela Marka Ewy w towarzystwie dyrektora CKiS, Tomasza Stawowego. Dodajmy jeszcze, że turniej najmłodszych nadziei, co i też nie dziwota, padł łupem kolejnych graczy CKiS: 9-letniego Adasia Stachury i 11-letniego Błażeja Mroza.

Aby nie okazało się, że jesteśmy tak niegościnni, ostatniego dnia - gdy świętowaliśmy turniejowo "30-lecie CKiS Skawina" - pozwoliliśmy wygrać innym. I cieszyć nas może, że nawet jeśli nie byli to "nasi", to z pewnością byli to nasi przyjaciele: Adrian Bakalarz od wielu lat współpracuje z naszym klubem jako trener zaprzyjaźnionego Olimpijczyka Bielsko-Biała; jego partner, Grzegorz Superson to z kolei rodzic czwórki dzieci, z których troje reprezentowało niegdyś CKiS Skawina. Zresztą i w tym turnieju nasi spisali się świetnie: para Kuflowski - Okrzesik zajęła piąte miejsce, a Milena Klimiuk z Justyną Żmudą - dziesiąte.

Całe zawody miały wspaniałą oprawę - wystrój i ustawienie Hali Widowiskowo-Sportowej, poczęstunek, w tym pyszne torty urodzinowe i wypieki od rodziców dzieci grających w brydża w CKiS, darmowe napoje. - To było jak małe mistrzostwa świata - komentował jeden z uczestników. - Świetnie zorganizowana impreza, oby częściej takie rozgrywano - dodawał ktoś inny. A koordynator całego przedsięwzięcia, Marcin Kuflowski, ocenił krótko: -Zaangażowanie Centrum Kultury i Sportu w przygotowanie obiektu, rodziców moich dzieci w przygotowanie poczęstunku, a do tego obecność pięknie ubranych najmłodszych brydżystów CKiS sprawiła, że w zasadzie nie musiałem wiele robić, wystarczyło być, bo wszystko odbyło się jak należy. A nawet lepiej.

W podniosłą atmosferę brydżowego święta wpisały się jeszcze przyznane tego dnia wyróżnienia dla zasłużonych dla sekcji brydża sportowego CKiS oraz dla Polskiego Związku Brydża Sportowego. W gronie przyjaciół CKiS wyróżniono: Piotra Mądrego, Bartłomieja Igłę, Justynę Żmudę, Adama Krysę, Agatę Kowal i Grzegorza Meryndę. Brązowe odznaki PZBS otrzymali ponadto: Justyna Żmuda i Bartłomiej Igła, którzy od lat angażują się w pomoc nowym pokoleniom skawińskich brydżystów i wsparcie ich rodzących się karier sportowych. Srebrną odznakę za całokształt swojej 30-letniej działalności na rzecz brydża w ramach CKiS - otrzymał Tomasz Kutek. Odznaczenia wręczali: dyrektor CKiS w Skawinie Tomasz Stawowy, prezes Małopolskiego Związku Brydża Sportowego Adam Brodowski oraz - kto wie czy nie najważniejsi w tym gronie - najmłodsi brydżyści #teamCKiS, dzielnie uczestniczący w rywalizacji z dorosłymi i dumnie prezentujący się w jednakowych koszulkach klubowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:
FOTORELACJA I
FOTORELACJA II
FOTORELACJA III

Skawiński Mityng Brydżowy został zrealizowany przy finansowym wsparciu z budżetu Gminy Skawina, a także zaangażowaniu finansowym i rzeczowym sponsorów - Agilero i Naturio.

Przy okazji Memoriału Leszka Nowaka promowano zbiórkę na rzecz Funduszu Stypendialnego im. Leszka "Oja" Nowaka, którą wciąż można wspierać poprzez wpłaty na: https://zrzutka.pl/ojo

Marcin Kuflowski, instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze