Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 762 | Kategoria: Sport

Data dodania: Wtorek, 23 lis 2021, 18:27

12 kategorii na medal

12 kategorii na medal

Sześćdziesięciu zawodników odpowiedziało na zaproszenie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i w sobotę 20 listopada zawalczyło o 250 pkt, jakie można było zdobyć w IV ICO Crossminton CUP Skawina Open 2021. Zorganizowanie tego sportowego wydarzenia nie byłoby możliwe bez naszego Współorganizatora - Liceum Ogólnokształcącącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Skawinie. To właśnie tam, w hali przy Żwirki i Wigury, Dyrektor CKiS - Tomasz Stawowy, dokonał uroczystego otwarcia zawodów, nad którymi patronat sprawowali: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, International Crossminton Organization Polska Federacja Crossmintona,  Crossminton.pl i Speedminton.

Po rocznej przerwie skawiński turniej w swój turniejowy kalendarz wpisali zawodnicy z Chorwacji, Niemiec, Słowacji, Litwy i Polski. W ostatniej chwili z zawodów, z przyczyn niezależnych, wycofali się goście z Łotwy. Sześćdziesięcioosobowy, międzynarodowy team speedersów, zagrał w ośmiu kategoriach singlowych i czterech deblowych. Swoje pojedynki z najwyższej crossmintonowej półki stoczyli na pięciu boiskach w LO i czterech w hali CKiS. Halą przy Konstytucji 3-go Maja zawładnęło 36 juniorów, natomiast w hali Współorganizatora dominowały kategorie powyżej U18.

W sumie na parkietach obu hal rozegrano 124 pasjonujące pojedynki, a najlepsi z najlepszych ugrali dla siebie nie tylko, jakże ważne punkty rankingowe, ale specjalnie dla nich, przygotowane przez CKiS, oryginalne medale i dyplomy. Dekoracji czołówki z podium, dokonali V-ce Dyrektor LO - Elwira Biel i Dyrektor CKiS - Tomasz Stawowy.

Skawińskiej tradycji turniejowej stało się zadość i także w tym roku CKiS zadbało o upominki rozlosowywane wśród wszystkich startujących. Miłą niespodzianką dla Organizatora imprezy było powiększenie puli upominków o profesjonalną rakietę i zestawy lotek przekazane w dniu zawodów przez Ambasador Crossmintona w Polsce - Lidię Bomirską. Rakieta pojechała na Słowację do Lipan.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Kierownik Turnieju - Gabija Jančunska i Sędzia Główny Turnieju - Jan Wincenciak. Dodatkowym, nieocenionym wsparciem była Monika Gudzowska-Popowicz oraz Anna Faska.

Dziękujemy za sportowe emocje, wspólnie spędzony czas i trzymamy kciuki za Wasze kolejne sportowe występy!

Dla nas wszyscy jesteście CHAMPIONAMI! A za rok ponownie... KIERUNEK -> SKAWINA!

 

WYNIKI 20_11_2021

FOTORELACJA z zawodów:

okiem Krzysztofa Skrzybalskiego  - > tutaj

okiem Iwony Najder i Kazimierza Zajdy  - > tutaj

 

Barbara Brodzińska, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze