Sport

Speedersi CKiS Skawina nie zawiedli reprezentacji Polski

Przywieźli do Skawiny 12 medali z mistrzostw Europy, które odbyły w dniach 4.07 – 7.07.2024 w miejscowości Balatonboglár na Węgrzech.

Relacja okiem prezes Polskiej Federacji Crossmintona, Pani Lidii Bomirskiej:

Doskonały występ Polaków w Mistrzostwach Europy w crossmintonie! 30 medali wywalczyli polscy crossmintoności w trakcie VII. ICO Crossminton European Championship 2024. Do rywalizacji o prestiżowe tytuły mistrzowskie na terenach kompleksu sportowego Balatonboglári Tenisz Club przystąpiło ponad 250 zawodników z 15 krajów. W ciągu trzech dni rozegrano ponad 500 singlowych i deblowych meczy w 29 kategoriach wiekowych.

Po ceremonii otwarcia 35 polskich zawodników stanęło na stracie, by walczyć o jak najlepsze lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Zadanie to nie było łatwe, bowiem do Balatonboglár na Węgrzech przyjechali najlepsi gracze i każdy z nich miał plan by stanąć na podium. Dodatkowym wyzwaniem była wietrzna pogoda, z którą nie wszyscy potrafili sobie poradzić. Polacy spisali się świetnie, zajmując ostatecznie 2 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Więcej informacji z każdego dnia mistrzostw, galeria zdjęć Beaty i Wojciecha Jagiełło oraz Martyny Gołdasz znajduje się na Facebook-Fanpage @Speedminton & Crossminton Poland: https://www.facebook.com/SpeedmintonCrossmintonPoland

W maju 2025 roku Polacy będą organizatorami kolejnych Mistrzostw Świata, które rozegrane zostaną w Warszawie na kortach klubu tenisowego „Warszawianka”.

FOTOGALERIA

Zawodnicy CKiS Skawina do puli medalowej dorzucili 12 krążków zdobytych w kategoriach juniorskich i seniorskich: jeden złoty, cztery srebrne i siedem brązowych. Niestety pojedynki naszej juniorskiej młodzieży, choć bardzo zacięte nie zawsze kończyły się po ich myśli.  W konfrontacji z równie doskonale przygotowanymi graczami musieli uznać ich wyższość i tym razem „upodobali” sobie krążki wyłacznie w kolorach srebra i brązu.

Prezentacje medalistów Centrum zaczynamy od złotego w kat. MS 70, pana Jana Wincenciaka, który dodatkowo wystartował w deblu mieszanym (XD) i w parze z Joanną Kapłon dopisał do swojego konta brąz.

GS U14

Kowalec Iga -> srebro

BS U 14

Gołdasz Michał -> srebro

Pena Szymon -> brąz

BS U16

Sonik Oskar -> srebro

GS U16

Gorczyca Alicja -> brąz

GS U18

Gołdasz Martyna -> brąz

BS U18

Dryja Dominik -> brąz

GD U18

Gołdasz Martyna/Gorczyca Alicja -> brąz

BD U18

Dryja Dominik CKiS/Miłoń Filip Speed Club Brzeszcze -> srebro

Oskar Sonik /Kochana Piotr -> brąz

O miejsca na podium swoje pojedynki stoczyli również: Mrowczyk Maksymilian, Kula Marcel, Faska Mateusz i Kurowska Marta. Tym razem nie udało im się  ale doświadczenie nabyte wśród tak znamienitego grona międzynarodowych zawodników przyda się w kolejnych potyczkach turniejowych.

Wszystkim reprezentantom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie CKiS.

Barbara Brodzińska, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *