Wydarzenia

Regularnie okradali pracodawcę

Pracownicy jednego z podkrakowskich sklepów meblowych przez rok okradali swojego pracodawcę. Łupem złodziei padły meble na kwotę ponad 120 tysięcy złotych, którym to asortymentem między innymi umeblowali mieszkania. 31 i 47-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie zostali powiadomieni o kradzieżach dokonywanych w jednym z podkrakowskich sklepów meblowych. Łupem złodziei padł asortyment meblowy o wartości 123 tysięcy złotych. Towar zaczął znikać z magazynu początkiem czerwca 2023 roku. 

Śledczy ustalili, że złodzieje to dwaj pracownicy pokrzywdzonej firmy i w takcie prowadzonych czynności procesowych zebrali materiał dowodowy potwierdzający ten fakt.

2 lipca br. policjanci zatrzymali podejrzanych i kolejno udali się na przeszukania pod adresy na terenie powiatu wadowickiego, które były powiązane z mężczyznami, celem dokonania przeszukań i odzyskania skradzionego mienia. W trakcie działań w domu rodzinnym, pod adresem zameldowania i zamieszkania 31-latka funkcjonariusze ujawnili zarówno nierozpakowane meble, jak i te, którymi sprawca zdołał już umeblować dwa z tych mieszkań. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy potwierdził, że asortyment pochodzi z kradzieży. Sprawcy zostali zatrzymani, a skradzione mienie odzyskane i zwrócone firmie, której są własnością.  

Tego samego dnia podejrzani usłyszeli w komisariacie zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży mebli, za co grozi im do 5 lat więzienia. 

Źródło: KPP w Krakowie

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *