Wydarzenia

Praca w Skawinie – w jakich branżach jest najwięcej ofert dla młodych ludzi bez doświadczenia?

Młodzi ludzie nie zawsze mają okazję na odbycie staży czy praktyk jeszcze podczas nauki w szkole. Brak doświadczenia zawodowego nie zawsze jednak wiąże się z problemami ze znalezieniem zatrudnienia. Sprawdź w jakich branżach nie jest ono wymagane.

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia?

W Skawinie nie brakuje atrakcyjnych miejsc pracy. Z łatwością znajdziemy tam zatrudnienie na stanowiskach niewymagających doświadczenia zawodowego – zobacz. Pracę bez wcześniejszej praktyki najlepiej szukać w Internecie. Na portalach, np. GoWork znajdziesz sporo aktualnych ogłoszeń, a zaawansowane wyszukiwanie pozwoli Ci na znalezienie tych najbardziej odpowiadających Twoim oczekiwaniom. Poza tym nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu mediów społecznościowych, w tym grup na Facebooku. 

Praktyki, staże, wolontariat


Praktyki, staże i wolontariat to kolejny sposób na znalezienie pracy. Często osoby odbywające staż lub praktykę w firmie, później są w niej zatrudniani na cały etat.

CV pokazujące inicjatywę

Masz za sobą staż, praktykę lub wolontariat? Nie zapomnij wspomnieć o tym w swoim CV. Pracodawca z pewnością doceni Twoją aktywność. Być może nie masz doświadczenia na konkretnym stanowisku, ale przynajmniej „coś” już robiłeś/aś. Pamiętaj, każda praca uczy nas nowych umiejętności. 

W jakich branżach znajdziesz pracę bez doświadczenia?

W Skawinie znajdziesz wiele ofert pracy, sporo z nich dotyczy najbardziej rozwiniętych branż w regionie. Należą do nich: przemysł, budownictwo, rolnictwo oraz usługi. W mieście swoją siedzibę mają takie firmy jak: Elektrownia Skawina, Grana sp.z o.o. – producent kawy zbożowej „Inka”, Lajkonik Snacks S.A. – producent paluszków i innych słonych przekąsek, Valeo – producent podzespołów samochodowych, Teamtechnik Production Technology – producent linii montażowych oraz testowych, Dragon – producent chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej. Doświadczenie nie jest wymagane na wielu stanowiskach związanych z pracą fizyczną. Warto zatem sprawdzić, czy wymienione firmy nie poszukują akurat pracowników.

Oprócz tego młodzi ludzie mogą zostać zatrudnieni na stanowiskach związanych ze sprzedażą i obsługą klienta, a także w gastronomii i w firmach kurierskich. W przypadku call center pracę oferują m.in. banki, dostawcy Internetu, sklepy prowadzące działalność wysyłkową czy operatorzy sieci komórkowych. W gastronomii można pracować bez doświadczenia jako: kelnerka/kelner, barmanka/barman, pomoc kuchenna, pracownik sprzątający czy dostawca jedzenia. Oprócz tego pracodawcy poszukują pomocników budowlanych, pracowników produkcji i magazynierów.

Praca sezonowa i dorywcza

Młodzi ludzie mogą także podjąć pracę sezonową typu zbieranie warzyw/owoców lub dorywczą np. na produkcji. To świetna okazja do zdobycia pierwszej pracy.


Niektórzy pracodawcy celowo zatrudniają osoby bez doświadczenia i umiejętności zawodowych, ponieważ mogą je wszystkiego nauczyć od podstaw. Takich pracowników często wyróżnia wysoki poziom zaangażowania w pracę oraz kreatywność. Poza tym nie trzeba ich oduczać nawyków z poprzednich miejsc pracy.

– Artykuł sponsorowany

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *