Wydarzenia

Ponad dwa miliony na modernizację stadionu

Poznaliśmy wyniki Programu Sportowa Polska ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gmina Skawina uzyskała dofinansowanie na modernizację stadionu lekkoatletycznego, który wchodzi w skład ponad 4-hektarowego kompleksu Stadionu Miejskiego w Skawinie.

Kolejny etap to modernizacja i wyposażenie stadionu w niezbędne urządzenia lekkoatletyczne. W ramach przedsięwzięcia powstanie:

  • bieżnia okólna, prosta, do skoku w dal,
  • rozbieg do skoku wzwyż, skoku o tyczce,
  • rzutnia do pchnięcia kulą.

Zaprojektowane obiekty spełniają wymagania stawiane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, dzięki czemu będzie możliwe przeprowadzanie na nich zawodów sportowych o charakterze ponadlokalnym. Planowana inwestycja jest częścią rozbudowy i modernizacji Stadionu Miejskiego w Skawinie dofinansowanego ze środków Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Stadion miejski zyska nową przestrzeń, ale przede wszystkim nastąpi istotna poprawa stanu technicznego obiektu, co w przyszłości pozwoli na poszerzenie zakresu użytkowego o nowe dyscypliny lekkoatletyczne.

– To, że już niedługo będą mogły się odbywać zawody o randze wojewódzkiej nie jest już sferą marzeń, ale realnie założonym celem, do którego dążymy. Skawińska młodzież niejednokrotnie zachwycała wynikami i zdobytymi nagrodami w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Mam nadzieję, że nowe oblicze Stadionu Miejskiego w Skawinie, przyciągnie jeszcze więcej chętnych, zapalonych sportowców, którzy będą mogli trenować w takich warunkach, jakich wszyscy sobie życzymy. Myślę, że profesjonalnie przygotowanie boiska stanie się bazą treningową wielu pokoleń oraz miejscem krzewienia kultury sportowej wielu dziedzin – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

6 milionów złotych pozyskał natomiast Ludowy Klub Sportowy „Wiślanie” Jaśkowice. Przeznaczy je na rozbudowę kompleksu sportowego Milenium Skawina/Wiślanie Jaśkowice.

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *