Kultura

Podrywacze pełni uroku

Jesienny wieczór to idealny klimat na zwierzenia, szeptane do uszka, najlepiej słowami poetów: Tuwima, Młynarskiego, Hemara, Osieckiej. Kameralne rozmowy najprzyjemniej jest toczyć przy aromatycznej herbacie i ciasteczku. Takie też wrażenie zostawiło spotkanie z artystami Najmniejszej Sceny Świata z Tarnowa, którzy po raz pierwszy zaprezentowali się w Pałacyku „Sokół”.

Najmniejsza Scena Świata – to grupa młodych artystów, skupionych przy kameralnej scenie na tarnowskim rynku, gdzie w małym pokoju, w kamienicy pod numerem 9, stworzyli niepowtarzalne artystyczne miejsce. Od czasu do czasu wychodzą zeń, prezentując swoją twórczość na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach artystycznych, gdzie zdobyli już ponad 100 nagród.

Utalentowani młodzi ludzie: Dawid Mik – wyrazisty i charyzmatyczny wokalista i aktor, Filip Kot – pianista, akompaniator i kompozytor, Artur Łukasik – kontrabasista oraz Jan Łukasik –wibrafonista i perkusista zabrali nas w cudowną podróż do krainy poezji i piosenki aktorskiej, gdzie największą przygodą życia jest MIŁOŚĆ. A skoro koncert był okazją do „spowiedzi” anonimowego podrywacza, to nie zabrakło anegdotycznych historii, romantycznych uniesień i racjonalnego podejścia do związku. Wszystko z lekkością, humorem, elegancją i znakomitym warsztatem muzycznym. Sądząc po entuzjastycznych reakcjach publiczności, to z pewnością nie ostatnie spotkanie z Artystami.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz fragmentu koncertu (autor: Jarosław Karasiński).

Do zobaczenia ponownie.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *