Wydarzenia

Podpisano umowę na zaprojektowanie ponad 1,5 km nowej ścieżki pieszo-rowerowej

Burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi powiatowej Zelczyna-Krzęcin oraz koncepcji projektowej przebudowy drogi gminnej.

Zlecenie obejmuje projekt odcinka od istniejącego skrzyżowania z drogą krajową 44 w miejscowości Zelczyna, do ul. Sosnowickiej w Krzęcinie. To ponad 1,5 kilometra drogi, którą należy przebudować i dostosować do standardów XXI wieku.

– Istniejący odcinek wraz ze skrzyżowaniem DK 44 w Zelczynie należy do bardzo ruchliwych. Nietrudno o wypadki i kolizje. Pamiętajmy, że tutaj odbywa się często tranzyt z wielu sąsiadujących ze Skawiną aglomeracji. Intensyfikacja ruchu, większa ilość samochodów poniekąd wymusza na nas działania, które mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. Cieszę się, że to kolejna umowa w tym roku, która przybliża nas do celów, które postawiliśmy sobie jakiś czas temu. Skala przedsięwzięcia jest duża, ale nie zamierzamy się zatrzymywać – powiedział Rzepisko.

W ramach podpisanej umowy wykonawca ma do zrealizowania dwa zadania, przed upływem 24 miesięcy. Na wykonanie dokumentacji projektowej składają się dwa zakresy:

Zakres A: Rozbudowa drogi powiatowej nr 2171K Zelczyna – Krzęcin w zakresie budowy odcinka drogi dla pieszych i rowerów oraz przebudowy, odwodnienia na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z drogą krajową nr 44 w miejscowości Zelczyna i skrzyżowaniem z ul. Sosnowicką w Krzęcinie,
Zakres B: Opracowanie koncepcji projektowej „Przebudowa/rozbudowa drogi gminnej wraz z odwodnieniem na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z drogą krajową nr 44 w Zelczynie oraz budową drogi dla pieszych i rowerów od dz. nr 1/3 do dz. nr 6/2 w Zelczynie.

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *