Wydarzenia

Podpisano umowę na budowę chodnika

Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 953 w miejscowości Gołuchowice i Polanka Hallera w zakresie m.in. budowy chodnika – tak nazywa się zadanie, które będzie realizowane przez niemal 12 miesięcy. W skawińskim ratuszu, podpisując umowę przypieczętowano realizację z wykonawcą.

– Prace obejmą niemal 547 metrów odcinka drogi. Stale, już jak mantrę powtarzamy, że bezpieczeństwo przede wszystkim. Teraz na tzw. celowniku naszych planów jest odcinek chodnika i infrastruktury towarzyszącej pomiędzy Gołuchowicami, a Polanką Hallera – mówi Norbert Rzepisko.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana jezdnia, do szerokości 6,50 metra wraz z niezbędnymi poszerzeniami na łukach oraz budową zatoki autobusowej. Przebudowy doczekają się istniejące zjazdy, a w poszczególnych miejscach przewiduje się budowę kanału technologicznego, budowę wraz doświetleniem przejścia dla pieszych oraz remont pobocza wraz z niezbędną kanalizacją deszczową służącą sprawnemu ujmowaniu i odprowadzaniu wód deszczowych z terenu inwestycji. Zadanie nie jest proste, z uwagi na różnice terenowe pomiędzy projektowanym chodnikiem, a istniejącymi zabudowaniami wzdłuż drogi, na wybranych odcinkach, trzeba będzie wykonać umocnienie skarpy elementami betonowymi.

– Historyczna chwila dla mieszkańców Gołuchowic i Polanki Hallera. Za niedługo połączymy Gołuchowice z Polanką Hallera wygodnym, bezpiecznym chodnikiem. Chodnik wymarzony, przez wielu mieszkańców oczekiwany, w końcu staje się faktem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym – dodaje Norbert Rzepisko.

Zgodnie z umową realizacja ma potrwać 12 miesięcy. Jak przekonuje wykonawca, droga ma być drożna cały czas. W czasie prowadzenia prac, będzie wprowadzony ruch wahadłowy, w postaci świateł kierunkowych. Pierwsze wbicie łopaty już z początkiem października. 

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *