Wydarzenia

PKS Cedronka dostanie nowy budynek

Gmina Skawina otrzymała środki finansowe na budowę budynku szatniowo – sanitarnego w Woli Radziszowskiej, który będzie wykorzystywany na potrzeby Parafialnego Klubu Sportowego CEDRONKA. Wysokość przyznanego dofinansowania  w ramach programu Sportowa Polska to 2 382 600 złotych.

Parafialny Klub Sportowy Cedronka w Woli Radziszowskiej posiada ponad 70-letnią tradycję. Klub od lat organizuje zajęcia treningowe i mecze piłki nożnej w 3 grupach wiekowych, a także prowadzi zajęcia sportowe z dziećmi w szkółce piłkarskiej Skrzatów i Żaków.

Dotychczas zawodnicy i trenerzy zmuszeni są do korzystania  z tymczasowego rozwiązania, jakim są pomieszczenia Parafii w Woli Radziszowskiej. Warunki lokalowe i sanitarne pozostawiają wiele do życzenia, a szatnie nie spełniają podstawowych warunków. Obiekt nie znajduje się także w pobliżu boiska, stąd konieczność pokonywania przez zawodników niemal 200 metrów oraz kładki pieszej nad rzeką Cedron.

– Od lat jesteśmy przygotowani i mamy gotowy projekt ze zgodą na budowę nowej siedziby obiektu klubowego PKS Cedronka w Woli Radziszowskiej na terenie przylegającym do boiska. Zależy nam bardzo na realizacji inwestycji, ponieważ aktualne warunki, które są w domu parafialnym, gdzie funkcjonuje klub sportowy, są delikatnie mówiąc kiepskie – powiedział Norbert Rzepisko.

Nowy budynek będzie posiadała dwie kondygnacje. Znajdą się w nim szatnie, łazienki, natryski, pomieszczenia dla sędziów, trenerów, a także pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Łączna powierzchnia użytkowa to ponad 450 m2.

Budynek będzie wyposażony powietrzną pompę ciepła, wentylację mechaniczną wraz z rekuperacją, co powinno wpłynąć na obniżenie kosztów funkcjonowania. Wokół projektowanego budynku zostaną wykonane miejsca postojowe.

Dofinansowanie zadania pozyskano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *