Kultura

Orszak po raz jedenasty

6 stycznia 2024 na Skawińskim Rynku po raz jedenasty oddadzą pokłon Bogu Wcielonemu trzy orszaki, które wyruszą z trzech punktów miasta o godzinie 11.30. Orszak Czerwony przejdzie spod Katolickiej Szkoły Podstawowej, Orszak Zielony spod Szkoły Podstawowej nr 1, a Orszak Niebieski spod Szkoły Podstawowej nr 2. Pokłon Trzech Króli z orszakami pasterzy, aniołów i pozostałych uczestników zaplanowany jest na godzinę 11.45 na Skawińskim Rynku. Wspólne kolędowanie zakończy się Mszą Świętą o 12.30 w Kościele Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Hasło tegorocznego Orszaku to: „W jasełkach leży!” jest tematem głównym Orszaku Trzech Króli, ze względu na przypadającą w okresie Bożego Narodzenia osiemsetną rocznicę pierwszej szopki i przedstawienia jasełkowego zaaranżowanego przez Świętego Franciszka w Greccio we Włoszech. W Świętą Rodzinę wcielą się Wioletta i Jakub Szczypczykowie z synkiem Piotrusiem.

Organizatorami  XI Orszaku Trzech Króli w Skawinie przy wsparciu Fundacji Orszak Trzech Króli są Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz parafie skawińskie  Świętych Szymona i Judy Tadeusza oraz Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Honorowy patronat objął Abp. Ks. Marek Jędraszewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Norbert Rzepisko.

Zapraszamy do udziału!

Źródło: Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *