Wydarzenia

Od teraz to rondo Solidarności

W czwartkowe popołudnie odbyły się oficjalne uroczystości nadania rondu im. „Rondo Solidarności”. 31 sierpnia nie był datą przypadkową, gdyż w tym dniu, w całym kraju obchodzona była kolejna, już 43. rocznica porozumień sierpniowych. Ten dzień to także święto państwowe – Dzień Solidarności i Wolności, ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.

Uroczystość związana z nadaniem nazwy rondu w Skawinie, rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Potem nastąpiło odczytanie, przez przewodniczącą Rady Miejskiej w Skawinie Ewę Masłowską, treści uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie nadania nazwy rondu. Następnie głos zabrał burmistrz Norbert Rzepisko oraz zaproszeni goście, po czym nastąpiło odmówienie krótkiej modlitwy i poświęcenie ronda przez księdza kapelana Włodzimierza Łukowicza. Ostatnim elementem uroczystości było symboliczne odsłonięcie tablicy z nazwą ronda.

Na uroczystości związanej z nadaniem nazwy rondu w Skawinie im. Rondo Solidarności byli obecni: zastępca dyrektora w Biurze Ministra Infrastruktury, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność, radni powiatu krakowskiego, zastępcy burmistrza Skawiny, radni Rady Miejskiej w Skawinie.

Wniosek do burmistrza o nadanie nazwy wniosła Międzyzakładowa Komisja Koordynacyjna Solidarności w Skawinie.

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *