Wydarzenia

Nowe pojemniki na odpady

Kolejne kosze do segregacji odpadów, pojawiły się w tym tygodniu w przestrzeni publicznej. Ich zakup UMiG sfinansował ze środków jakie otrzymał w ramach nagrody, którą zdobył pod koniec 2023 w kategorii #ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE.

Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie docenił działania Wydziału Ochrony Środowiska tym razem w zakresie edukacji ekologicznej. Przypomnijmy rok wcześniej Gmina Skawina otrzymała tytuł ekoLIDERA 2022 województwa małopolskiego w kategoria #ekoGMINA miejsko-wiejska za pracę na rzecz kształtowania postaw ekologicznych, prawidłowej segregacji odpadów i dbania o ekologię!

Za nagrodę zakupiono 5 kompletów pojemników na odpady segregowane (metale i tworzywa sztuczne, makulaturę, szkło oraz bioodpady). Pojemniki rozstawiono w następujących lokalizacjach:
– przystanek autobusowym pod Ajką
– przystanek w Rynku
– Park Miejski przy placu zabaw
– Park Miejski przy Pałacyku „Sokół”
– ul. Bukowska okolice nowego boiska

W sklepach nie będzie możliwości zakupu wielu jednorazowych produktów plastikowych, m.in. sztućców czy słomek do napojów. Zmiana wiąże się z wdrażaniem przez Polskę założeń tzw. „dyrektywy plastikowej” przyjętej przez Unię Europejską w 2019 roku. 1 lipca 2024 roku zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży.

Dla odróżnienia pojemniki są oznakowane kolorami:

  • niebieskim – na papier
  • zielonym – na szkło
  • żółtym – na metale i tworzywa sztuczne
  • brązowym – na bioodpady

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *