Kultura

Letni wieczór z dobrym kinem. Jakie seanse zobaczysz na rynku?

Jak przyjemnie spędzić letni wieczór? Najlepiej z dobrym filmem pod gołym niebem! Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe na skawińskim Rynku. W tegorocznym cyklu pokażemy 8 propozycji.

Zobaczcie, jakie seanse przygotowaliśmy specjalnie dla Was:

29 czerwca (sobota), godz. 21.00 „Batman” (2022)

Batman – wielki hit kinowy z Robertem Pattinsonem w roli głównej! Zabójca bierze na cel elitę Gotham. Zmuszony do podjęcia śledztwa Batman zbiera dowody i jednocześnie zawiązuje nowe sojusze. Wszystko po to, by zdemaskować zbrodniarza i wymierzyć sprawiedliwość przesiąkniętej korupcją władzy.

30 czerwca (niedziela), godz. 21.00 „Dom GUCCI” (2021)

Dom Gucci inspirowany jest tragiczną historią rodziny stojącej za włoskim imperium mody. Kiedy Patrizia Reggiani (Lady Gaga), outsiderka pochodząca z przeciętnego domu, poślubia Maurizio Gucciego, jej niepohamowana ambicja zaczyna niszczyć rodzinne dziedzictwo i uruchamia spiralę zdrady, dekadencji, zemsty, a ostatecznie morderstwa.

19 lipca (piątek), godz. 21.00 „Priscilla” (2023)

Fundacja Rozwoju Kinematografii
Projekt wspierany przez Gminę Skawina

Trzech ekscentrycznych mężczyzn, przebranych za kobiety, wyrusza zdezelowanym autobusem do Alice Springs, położonego na środku australijskiej pustyni. Mają tam wystąpić w wielkim show na zaproszenie byłej żony jednego z nich. Każdy zdecydował się na wyjazd z innego powodu: Ralph/Bernadette (Terence Stamp) chce zapomnieć o śmierci swego życiowego partnera, Tick/Mitzi (Hugo Weaving) spotkać się z dorastającym synem, zaś Adam/Felicja (Guy Pearce) pragnie dobrze się zabawić. W czasie podróży dochodzi do wielu zabawnych, ale i niebezpiecznych sytuacji.

20 lipca (sobota), godz. 21.00 „Wystrzałowe Wesele” (2022)

Fundacja Rozwoju Kinematografii
Projekt wspierany przez Gminę Skawina

Darcy i Tom kochają się na zabój i wreszcie postanowili sformalizować swój związek. Wymarzone wesele ma być inne niż wszystkie, dlatego luksusowa impreza odbywa się na egzotycznej wyspie. Zanim jednak padnie sakramentalne „tak”, zamieszanie wokół przygotowań do ślubu wyssie z zakochanych resztki entuzjazmu. W rozpaleniu przygasającej namiętności nie pomogą z pewnością utarczki z matką pana młodego, a tym bardziej niespodziewane pojawienie się byłego panny młodej. Gdy wszystko zapowiada nadchodzącą katastrofę, okazuje się, że może być jeszcze gorzej. Na wyspę wtargną uzbrojeni po zęby współcześni piraci, którzy wezmą weselników za zakładników i zażądają gigantycznego okupu. Wyspa leży setki kilometrów od cywilizacji, więc na pomoc służb nie ma co liczyć. W tej sytuacji Darcy i Tom sami muszą stawić czoła gangsterom, by ocalić siebie i swoją ukochaną rodzinkę. W tej sytuacji słowa przysięgi „i nie opuszczę cię aż do śmierci” nabierze zupełnie nowego znaczenia.

10 sierpnia (sobota), godz. 21.00 „(Nie)długo i Szczęśliwie” (2021)

Cztery małżeństwa dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie „tak” , a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do rozstania?

11 sierpnia (niedziela), godz. 21.00 „Wszystko wszędzie naraz” (2022)

Film to szalone połączenie kina akcji, komedii i science-fiction o niewiarygodnej bohaterce od wizjonerskich twórców filmowych – Daniela Kwana i Daniela Scheinerta oraz producentów Anthony’ego i Joe Russo (Avengers: Endgame).
Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności. Mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.
Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście.

24 sierpnia (sobota), godz. 21.00 „Nieznośny ciężar wielkiego talentu” (2022)

Oglądaliście go w „Con Air”, „Bez Twarzy”, „Twierdzy”… a także wielu innych filmach, niekoniecznie udanych, ale zawsze mających jeden niepodważalny atut: jego talent. Teraz macie okazję zobaczyć, jak odgrywa najtrudniejszą rolę w karierze, mianowicie samego siebie. Oto Nicolas Cage wcielający się w Nicka Cage’a, aktora w kryzysie, który postanawia przyjąć ofertę od bogatego fana, zapraszającego go na Majorkę, aby tam był honorowym gościem na jego urodzinach. Nie wie jednak, że tajemniczy miliarder jest kryminalistą pozostającym pod obserwacją CIA. W ten sposób gwiazdor kina akcji zostaje bohaterem sensacyjnej komedii.

25 sierpnia (niedziela), godz. 21.00  „Kos” (2024)

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik – Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz – Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem – Stanisławem (Piotr Pacek), który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki Ignac spotyka na swojej drodze Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej (Agnieszka Grochowska), gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać – czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do „Kosa” Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

Zapraszamy na skawiński Rynek. Wstęp wolny! W razie deszczu seanse zostaną odwołane.

Agnieszka Kupczyk, źródło: CKiS

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *