Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 785 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Wtorek, 14 sty 2020, 20:57

"Dobre rady Lisa Witalisa" na otwarcie nowego roku

Pierwszym spektaklem z cyklu "Teatr Dzieciom" otwierającym nowy rok, było widowisko muzyczne Grupy O! Teatr "Dobre rady Lisa Witalisa".

Zobaczyliśmy musical na motywach opowiadania Jana Brzechwy "Szelmostwa Lisa Witalisa", do którego scenariusz i opracowanie muzyczne stworzył Marek Stawiarz, będący równocześnie reżyserem spektaklu. Piękną scenografię lasu i jego mieszkańców stworzyła Karolina Stawiarz. W postaci ptaków, lisa, niedźwiedzi, borsuka i myśliwego... wcielali się Artur Bocheński i Michał Wiewióra. Zobaczyliśmy plan mieszany, czyli równocześnie na scenie występowali aktorzy i animowane lalki.

A o czym był spektakl? O lisie! Lisie Witalisie, który był wyjątkową szelmą i nicponiem. Zbyt pewny siebie, narcyz, sprytny i zawsze coś przebiegle knujący. Zastosuje różne sztuczki, nie koniecznie "czyste" aby otrzymać to, czego pragnie. Użyje wszelkich forteli, by zaspokoić swoje zachcianki...

Chętnie udzieli "dobrych" rad, lecz warto się ich ustrzegać, bo rodzi się pytanie komu naprawdę one posłużą? Jest dumny ze swojej pięknej, puszystej kity, szczyci się swoją inteligencją, która pozwala mu manipulować rzeczywistością i mieszkańcami lasu. Dzięki temu z łatwością przekonał wszystkie zwierzęta, że nikt jak on nadaje się na prezydenta. Jego wyborcze obietnice... były tylko obietnicami.

Rzeczywistość okazała się brutalna, zwierzęta były głodne, ptaki ograbione z jaj w gniazdach, niedźwiedzie okradzione z miodu, jeże pozbawione zapasów. Na szczęście na pomoc przyszły dzieci i z ich pomocą udało się wygnać lisa z lasu... ale czy to wygnanie zmieni jego charakter, czy tylko miejsce jego dalszych oszustw? Kto to wie? Miejmy nadzieję, że jednak każdy może się zmienić i stać się dobrym.

Na kolejne poniedziałkowe spotkanie z Teatrem Dzieciom, zapraszamy 10 lutego. Zobaczymy "Zimową Krainę Czarów" w wykonaniu Teatru w Ruchu.

Marta Tyrpa, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze