Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 584 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 7 maj 2021, 20:53

Znajdziesz mnie w bibliotece

Znajdziesz mnie w bibliotece

8 maja zbliża się wielkimi krokami. To piękny dzień, w którym obchodzimy swoje święto - Dzień Bibliotekarza. Jak wiadomo, najlepszym prezentem dla bibliotekarza są uśmiechnięci i zadowoleni Czytelnicy, dzięki którym spełniamy swoją misję promowania czytelnictwa i literatury. Nasz dzień obchodzimy hucznie, bo? cały tydzień!

To już XVIII edycja ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w którego obchody rok rocznie włączamy się z ogromną radością. Podobnie jak w zeszłym roku, również i teraz świętujemy online, pod hasłem: "Znajdziesz mnie w bibliotece". Wielowymiarowe hasło, które zawiera w sobie tak naprawdę wszystko... i które idealnie odzwierciedla ducha naszej biblioteki! Przecież znajdziecie u nas: literaturę, rozrywkę, edukację. Znajdziecie NAS - bibliotekarzy, a także dużo humoru. Wreszcie znajdziecie tutaj swoich ulubionych bohaterów literackich, ciekawe historie i mnóstwo dobrej zabawy. Również Tydzień Bibliotek ZNAJDZIECIE na naszym profilu facebookowym oraz stronie www, gdzie codziennie pojawiać się będzie coś nowego.

Pora zapiąć pasy i przygotować się na niespodzianki, które zorganizowaliśmy:

WASZA BIBLIOTEKA

To będzie coś! Nie tylko zajrzycie w nasze skromne progi, ale także poznacie nasz cudowny zespół. Jak wygląda nasza praca? Kto jest kim i dlaczego każdy z nas jest ważny?  Obiecujemy - będzie się działo! Zapraszamy do obejrzenia filmu (prawie pełnometrażowego!), przygotowanego przez nas Zespół Filmowy.

Premiera: 8 maja, godz. 9:00

 

(D)OCEŃ PO OKŁADCE

Niby nie należy oceniać książki po okładce, ale z okazji Tygodnia Bibliotek robimy małe odstępstwo od tej zasady. Każdego dnia - od 8 do 15 maja - będziemy prezentować okładki, które potrafią skraść serca miłośników estetyki. Za piękną okładką kryje się oczywiście piękna (a nawet: piękniejsza) treść. Zachęcamy do zapoznania się z dziełami, które zadowolą zarówno oko, jak i duszę.

Codziennie: 8-15 maja, godz. 13:30

 

OKŁADKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Codzienna zabawa konkursowa, polegająca na odgadnięciu tytułu i autora książki. Sprawdzimy, którzy z naszych Czytelników mają dobrą pamięć i bystre oko!

Podpowiedzią są KRÓTKIE opisy treści oraz zdjęcie ELEMENTU graficznego, znajdującego się na okładce. Żeby jeszcze "podbić stawkę", zabawę nagradzamy punktami.

Pierwsze trzy osoby, które w komentarzach pod poszczególnymi zagadkami udzielą prawidłowych odpowiedzi (tytuł + autor), dostaną kolejno: 3, 2 i 1 pkt. Uczestnicy, którzy uzbierają największą liczbę punktów w całej zabawie otrzymają upominki!

Codziennie: 8-15 maja, godz. 18:00

 

BIBLIO-INFO

Ciekawostki biblioteczne, które zaskoczyły nawet nas. Bibliotaf, abibliofilia? Kosmiczne terminy! Nowinki o polskich autorach? Czemu nie! Literackie niespodzianki oraz wiele, wiele więcej. Śledźcie nasz fanpage na Facebooku, to tam Wasza ciekawość zostanie zaspokojona.

Niedziela: 9 maja, godz. 9:00

 

QUEST BIBLIOTECZNY

Punkt kulminacyjny naszego Tygodnia Bibliotek! Sprawdzimy, jak dobrze znacie naszą bibliotekę. Co może się przydać przy rozwiązywaniu QUESTU? Szukajcie podpowiedzi na naszej stronie www oraz w katalogu bibliotecznym. Zadania są zróżnicowane!

Dla trzech najszybszych Uczestników, którzy z podanych liter ułożą hasło związane z biblioteką i podadzą jego wyjaśnienie w komentarzu poniżej Questu, przewidziano nagrody. Zatem niech moc będzie z Wami! Link do wyzwania wyszukiwawczego pojawi się oczywiście na Facebooku.

Poniedziałek: 10 maja, godz. 9:00

 

LEGOteka - zbuduj bibliotekę

Jak Waszym zdaniem wygląda wymarzona biblioteka? Oczywiście oprócz naszej! Możecie ją zbudować z... klocków LEGO. Fajna sprawa, fajna zabawa i kreatywna w dodatku! Czekamy na Wasze dzieła pod postem na naszym Facebooku. Zachęcamy, żeby do wyzwania podejść zespołowo i zaangażować w proces twórczy całą rodzinę. W końcu BUDOWA BIBLIOTEKI nie jest łatwym zadaniem...

Środa: 12 maja, godz. 9:00

 

ZNAJDZIESZ NAS W BIBLIOTECE

Statystycznie rzecz biorąc 100 proc. bibliotekarzy to osoby niezwykle ciepłe, pomocne i budzące zaufanie... Czyż nie? Zapraszamy humorystyczną opowieść o nas i naszych zbiorach, wyrażoną... w liczbach.

Czwartek: 13 maja, godz. 9:00

 

#CzytelniczeWybory

Przychodzi taki czas, że trzeba podjąć niezwykle ważne życiowe decyzje. Najwyższy czas, aby przyjrzeć się swoim zamiłowaniom, życiowym celom i upodobaniom... Tak, to najwyższa pora, żeby wziąć udział w akcji #CzytelniczeWybory! Powieść kryminalna czy obyczajowa? Ebook czy książka papierowa? Wreszcie: książka czy adaptacja filmowa? Wystarczy, że spośród przygotowanych par wybierzecie jedną odpowiedź i ją uzasadnicie. Oddajemy Wam głos, Drodzy Czytelnicy, by jeszcze lepiej Was poznać!

Sobota: 15 maja, godz. 9:00

 

Spotkanie autorskie z ANNĄ DZIEWIT MELLER

Tydzień to dla nas zdecydowanie za mało. Dlatego - na deser - już teraz zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller, organizowane w ramach projektu "Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce".

Ze względu na ciągle obowiązujące obostrzenia epidemiczne, spotkanie odbędzie się w formie online. Będzie jednak transmitowane NA ŻYWO na profilu FB naszej biblioteki, dzięki czemu możliwe będzie zadawanie pytań, które z pewnością włączymy w program spotkania.

Piątek: 21 maja, godz. 18:00

 

Spędźcie z nami ten tydzień - ZNAJDZIECIE NAS W BIBLIOTECE!

inf. prasowa MBP

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze