Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2019 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Środa, 19 lis 2014, 19:02

Ze Skawiny do Ameryki Południowej nie ruszając się z miejsca!

Ze Skawiny do Ameryki Południowej nie ruszając się z miejsca!

21 listopada o godzinie 18.00 w Pałacyku "Sokół" odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności. Tym razem gościem będzie Marcin Stencel. 

Tak do ruszenia w podróż pełną przygód z doświadczonym przewodnikiem zachęca Centrum Kultury i Sportu:

"Boliwia ze względu na położenie na wznoszącym się powyżej 3000 m n.p.m. płaskowyżu Altiplano jest czasem nazywana "Tybetem Ameryki Południowej". Miłośnicy górskich wędrówek zaszywają się w niej na długie tygodnie, eksplorując trudno dostępne andyjskie szlaki.

Ale Boliwia to nie tylko góry. To także olbrzymie połacie lasów równikowych. W trakcie prelekcji opowiemy o wyprawie w głąb Parku Narodowego Madidi, w trakcie której udało się wypatrzeć m.in. anakondę, wydry olbrzymie, tapira, harpię, kapibary, kajmany, liczne tropy jaguarów i odkrytą dopiero w 2004 roku małpę z gatunku Callicebus aureipalatii.

Ten kraj to również osobliwie obrzędy i rytuały religijne, mieszające chrześcijaństwo i dawne wierzenia. Posłuchacie m.in. o Tinku - krwawym Święcie Krzyża, na którym dochodzi do tradycyjnych walk pomiędzy przedstawicielami różnych społeczności.

Wybierzemy się też na Salar de Uyuni - największą pustynię solną na świecie, obejdziemy dookoła Wyspę Słońca na jeziorze Titicaca i zejdziemy na dno przerażającej kopalni srebra w Potosi.

Na koniec opowiemy o dwutygodniowym pobycie w Parku Ambue Ari, gdzie nasz prelegent i jego żona jako wolontariusze opiekowali się skrzywdzonymi przez ludzi zwierzętami i wyprowadzali na spacer pumy."

Marcin Stencel jest studentem filologii angielskiej i rosyjskiej, instruktorem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, jak równięż mężem Kariny, z którą od kilku lat przemierza świat. Razem odwiedzili m.in. Amerykę Południową. Byli także w Indiach, Maroko i na Bliskim Wschodzie. Ponadto, Marcin odbył kilka samotnych podróży, m.in. do Nepalu, Birmy czy Gruzji. Razem z żoną organizuje Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze "Wyjdź w Świat" www.gwp.zhp.gdynia.pl i prowadzi bloga www.karinaimarcin.pl. Jest też członkiem grupy slajdowo-wyprawowej "Bezkres". 

Wstęp wolny.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze