Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1672 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Sobota, 9 maj 2015, 16:22

Zabawa czytelnicza na skawińskim rynku

Zabawa czytelnicza na skawińskim rynku

W słoneczne piątkowe przedpołudnie, 8 maja, na skawińskim rynku odbyła się trzecia już z kolei zabawa czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym, zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie.

W zabawie udział wzięły trzyosobowe reprezentacje z: Przedszkola Samorządowego nr 1, Przedszkola Samorządowego nr 2, Przedszkola Samorządowego nr 3, Przedszkola Samorządowego nr 5, Przedszkola Samorządowego w Polance Hallera, Katolickiego Przedszkola, Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 1, Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 4, Oddziału Przedszkolnego przy SP w Rzozowie, Oddziału Przedszkolnego przy SP w Wielkich Drogach, Oddziału Przedszkolnego przy ZSP w Krzęcinie, Oddziału Przedszkolnego przy ZPO w Kopance.

Tematem przewodnim tegorocznej zabawy była twórczość Jana Brzechwy. Wszystkie zabawy, które zostały zaprezentowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie oparte były o wybrany zestaw wierszy z zakresu poezji dziecięcej.

Uczestnicy zabaw musieli podczas wykonywania kolejnych konkurencji wykazać się spostrzegawczością, zwinnością, refleksem i znajomością wierszy. Bez względu na to, czy zadaniem było wcielenie się w rolę niezdarnego misia, czy uaktywnienie zmysłu dotyku, czy należało wytężyć sokoli wzrok i szukać pewnych szczegółów na warzywnym obrazku, dzieci rewelacyjnie radziły sobie z poszczególnymi zadaniami.

Uśmiechy na twarzach towarzyszyły dzieciom do samego końca, kiedy otrzymały w nagrodę za udział w imprezie kolorowe piłki "buźki" oraz zasponsorowane przez Lajkonik Snacks Sp. z o.o. chrupiące paluszki i precelki.

Bezpośrednio po zabawie czytelniczej filia Miejskiej Biblioteki Publicznej - Multicentrum zaprezentowała wspaniałe budowle wykonane z klocków K'nex oraz jedynego w Skawinie robota, który potrafi wykonać m.in. pompki.

IMG 2781

IMG 2791

IMG 2844

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze