Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 3887 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 13 mar 2015, 19:37

Wysokiej jakości filmy powróciły do Skawiny

Wysokiej jakości filmy powróciły do Skawiny

6 grudnia przy ulicy Rynek 24 w Skawinie otwarto kawiarnię Green Cafe. Szybko okazało się jednak, że będzie to miejsce, które zaproponuje klientom znacznie więcej atrakcji niż pyszna kawa, herbata, koktajle, ciasta, naleśniki czy przekąski.

Przy kawiarni otwarto Green Kids - basen pełen kolorowych kulek, jedyny w Małopolsce zjazd na oponach i wiele innych atrakcji. Organizowane tam są kinderbale oraz przyjęcia urodzinowe. W ofercie jest także opieka nad dziećmi, co ma stanowić alternatywę dla przedszkoli.

8 marca otwarto także Green Cinema, czyli kino lokalne działające w sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W ramach jego działalności będą organizowane specjalne pokazy i spotkania filmowe dla grup przedszkolnych i szkolnych. Oczywiście nie zabraknie także filmów dla dorosłych - seanse odbywają się codziennie.

W kinie jest 37 miejsc plus dodatkowe pufy. Dźwięk: Dolby Digital 7.1, ekran: 16x9 Silver 3D. - W kinie będziemy grać głównie filmy przeznaczone dla kin studyjnych, nie zabraknie premier. Produkcje bardziej znane z kin sieciowych również będziemy wyświetlać, jednak z opóźnieniem - tłumaczy Sabina Pitera z Green Cinema. Fakt, że skawińskie kino będzie puszczać produkcje przeznaczone dla kin studyjnych zapewnia wysoką jakość repertuaru.

Choć pierwsze filmy zostały wyświetlone 8 marca, oficjalne otwarcie kina jeszcze przed nami. Właściciele planują ponadto dołączyć do programu "Kino za Rogiem", który przywraca w Polsce kameralne seanse filmowe i odwołuje się do idei "kina dla przyjaciół".

Twórcy kina w Skawinie często organizują promocje i konkursy - zarówno związane z seansami, jak i działalnością kawiarni. Ogłaszają je zazwyczaj na profilu facebookowym. Dodatkowym plusem jest możliwość zakupu biletów przez Internet, co umożliwia wcześniejszy wybór miejsc. Po rejestracji otrzymujemy sms z kodem biletu, który potem wystarczy pokazać obsłudze.

- Inwestycja utworzenia kina (w tym zakup potrzebnego sprzętu) została sfinansowana ze środków pozyskanych na założenie Spółdzielni Socjalnej (w jej ramach działa obecnie kawiarnia Green Cafe, sala zabaw dla dzieci Green Kids i kino Green Cinema). Spółdzielnia powstała dzięki dotacji z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie - tłumaczy Sabina Pitera. - Przyjęcie naszego kina do sieci kin studyjnych i lokalnych umożliwiło nam dostęp do bogatej oferty filmów (zarówno premier filmowych jak i nieco starszych filmów) z dofinansowaniem ze środków Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Dzięki temu mamy także możliwość korzystania z dofinansowania na promocję kina oraz pozyskiwania grantów na jego dodatkową modernizację.

Dodatkowo, Urząd Miasta i Gminy Skawina przekazał dofinansowanie na konkretne projekty, które będą realizowane w sali kinowej. Wśród nich typowo filmowym przedsięwzięciem będzie "I Skawiński Festiwal Filmowy". - Jeżeli chodzi o seanse filmowe, repertuar będziemy dobierać w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W większości będę to filmy studyjne, jednak nie tylko. Stworzymy także specjalne oferty dla szkół i przedszkoli dbając o edukację filmową - dodaje Sabina Pitera.

Cały projekt został utworzony przez skawińskie Stowarzyszenie Budujemy Nadzieję. Co niezwykle istotne, umożliwił on zatrudnienie osób objętych wsparciem Stowarzyszenia. Jak tłumaczy Sabina Pitera, całość nie jest nastawiona na zysk, a przychód pozwala opłacić pracujące tam osoby. Jeśli działalność się "rozkręci", będzie szansa na stworzenie dodatkowych miejsc pracy.

Ceny biletów i aktualny repertuar kina można znaleźć na www.greencoop.pl/cinema

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Okwari | Dodane: Wtorek, 17 mar 2015, 22:45

MEGA!

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze