Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 868 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Czwartek, 6 cze 2019, 21:01

Weronika Gurba najlepsza w konkursie ortograficznym

Weronika Gurba najlepsza w konkursie ortograficznym

Już od dziesięciu lat Konkurs Ortograficzny "O Pióro Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie" licznie gromadzi miłośników języka polskiego. Tegoroczna edycja odbyła się w piątek, 31 maja w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie. Zapraszamy na relację!

Tym razem z zawiłościami polskiej ortografii zmagali się uczniowie ze:

- Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
- Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie
- Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie
- Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie
- Zespołu Szkół w Leńczach
 -Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gaju
- Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

Przedsięwzięcie służyło doskonaleniu umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim, sprzyjało integracji szkół, dało także możliwość bliższego zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną ZST-E.

Autorką jubileuszowego dyktanda, pod tytułem: Żorżety, ażury, a może muśliny, czyli co w modzie piszczy..., była polonistka mgr Justyna Gerc-Tobiczyk, która pełniła jednocześnie funkcję Przewodniczącej Komisji Konkursowej. Prace poprawiały również mgr Beata Podlejska i mgr Ewa Helbin- Czyżowska - nauczycielki języka polskiego w ZSTE.

Laureaci:
I miejsce zajęła Weronika Gurba, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
II miejsce - Julia Sochacka z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie
III miejsce Natalia Tuleja z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

Dodatkową atrakcją wydarzenia była rywalizacja szkół w internetowej grze ortograficznej przygotowanej przez uczniów klasy 3I: Łukasza Strzebońskiego, Barbarę Sokołowską oraz Patryka i Kamila Szczypczyków, w której zwyciężył zespół z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie w przygotowani konkursu. Nagrody ufundowane były przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Techniczno - Ekonomicznych, Prezesa Firmy Treko Laser Jerzego Wodnickiego, Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko, Pana Marka Sikorę, Podkrakowską Izbę Gospodarczą w Skawinie, Firmę Hardek &Hardek, Firmę Plastuś. Nagrody wręczyli: Dyrektor ZSTE Krystyna Jędrzejczyk, Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Droździewicz i Prezes Firmy Treko Laser Jerzy Wodnicki. Konkurs wsparły również: Firma Jomar MKDroździewicz, Firma Lajkonik, Cukiernia Zając, Cukiernia Jarosław i Jerzy Suchan.

W finale konkursu uczestnicy i zaproszeni goście obejrzeli występ zespołu cheerleaderek, przygotowany przez mgr Urszulę Gąsior. Organizatorki przedsięwzięcia: mgr Justyna Gerc-Tobiczyk, mgr Danuta Madeja i mgr Renata Stawowska już dziś zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Źródło: ZST-E

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze