Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 937 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Środa, 22 sty 2020, 22:21

Utwory Toma Waitsa i Leonarda Cohena w "Sokole"

Utwory Toma Waitsa i Leonarda Cohena w

Pierwszy Muzyczny Poniedziałek w nowym roku poświęcimy twórczości Leonarda Cohena i Toma Waitsa w wykonaniu Janusza Kasprowicza i Stanisława Marinczenko, którzy dali się już poznać dzięki świetnemu koncertowi piosenek błatnych Włodzimierza Wysockiego.

Koncert duetu odbiega od stylistyki typowej dla występu bardów. Bogate instrumentarium, tj.: akordeon, buzuki, mandolina i oczywiście gitary, zmieniane przez wykonawców podczas koncertu, niebywale urozmaica brzmienie, zwłaszcza podczas wirtuozerskich popisów multiinstrumentalisty. W programie usłyszymy utwory Toma Waitsa, Leonarda Cohena oraz kompozycje własne artystów, napisane do wierszy m.in.: Andrzeja Bursy, Jana Kasprowicza oraz autorskich tekstów, które ukażą się na nowej płycie "Yanistan" już w lutym 2020.

Janusz Kasprowicz - muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu "Wołodia pod Szczelińcem", odbywającego się od 2011 r., i wrocławskiego Festiwalu "Pieśniarze Niepokorni" oraz dyrektor artystyczny koncertów, m.in. "Nocy Bardów" podczas Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.

Stanisław Marinczenko - "wielowymiarowy" muzyk, multiinstrumentalista (gitary, pianino, buzuki, akordeon, mandolina, harfa), aktywnie udzielający się w wielu gatunkach muzycznych. Poza piosenką literacką można usłyszeć jego dźwięki w klimatach irlandzkich, elektrogotyku i innych.

Zapraszamy w poniedziałek 27 stycznia o godzinie 18.00 do Pałacyku "Sokół".

Wstęp wolny.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze