Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 317 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Poniedziałek, 16 maj 2022, 18:06

Sztuka malarska wraca do "Sokoła"

Sztuka malarska wraca do

Już od maja będziemy mieli przyjemność zaprosić naszych gości do nowo odrestaurowanej sali wystawienniczej Galerii "Pałacyk".

Zapraszamy na "Twórczość trzech pokoleń". Już 3 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Magdaleny Lasek, Andrzeja Janowskiego oraz Mieczysława Janowskiego.

Dziadek, tata i córka w swoich pracach zaprezentują indywidualne historie opowiedziane językiem plastycznym. Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną głównie pejzaże i malunki zwierząt wykonane techniką olejną oraz obrazy malowane na szkle.

Artyści:

Mieczysław Janowski urodził się w 1921 r. w Samborku. Twórca nieprofesjonalny. Zainteresowania malarskie przejawiał od wczesnej młodości. Pierwsze olejne obrazy powstały w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Malował pejzaże, kwiaty, martwą naturę i portrety. Większość jego obrazów powstała w technice olejnej.

Andrzej Janowski urodził się w Jaworznie w 1950 r. Od roku 1956 do chwili obecnej mieszka w Skawinie. Twórca nieprofesjonalny. Jako dziecko obserwował malującego ojca i sam zaczął potem próbować swoich sił w malarstwie. Pierwsze obrazki, które stworzył artysta to akwarele i tempery. Na początku lat osiemdziesiątych za namową ojca zaczął malować obrazy olejne. Głównym motywem prac jest pejzaż. Obrazy maluje na podstawie zdjęć.

Magdalena Lasek z domu Janowska urodziła się w 1983 roku w Krakowie. Od urodzenia do chwili obecnej jest mieszkanką Skawiny. W czasach liceum oraz w czasie studiów malowała hobbistycznie obrazy na szkle, których głównymi motywami była martwa natura, motywy zwierzęce oraz pejzaże. W roku 2001 uczęszczała na kurs rysunku.

Bądźcie z nami i razem odkrywajmy świat tysiąca barw!

Wystawę będzie można oglądać  do 12 sierpnia 2022 r. w kawiarni Pałacyku "Sokół"
od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00 - 19:00.
 Zapraszamy!

Agnieszka Kupczyk, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze