Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 195 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Czwartek, 19 sty 2023, 18:57

Szczęśliwy piątek trzynastego

Szczęśliwy piątek trzynastego

Piątek trzynastego 2023 roku okazał się dla nas niebywale szczęśliwy.  Mieliśmy okazje spotkać się w gronie wspaniałych ludzi, którzy nie tylko kochają sztukę, ale są też otwarci na nowe formy przekazu. Wernisaż wystawy prac Żanety MIGO, bo o tym wydarzeniu mowa był nietuzinkowy.
Tym razem prezentowane obrazy były zakryte, niedostępne początkowo dla widza. Półmrok na sali i cisza wprowadziły nas w klimat uważności.

Siedem wspaniałych kobiet stojących przy siedmiu abstrakcyjnych, malowanych akrylem obrazach na sali teatralnej Pałacyku Sokół. Każda z wyjątkową historią swojego życia, która miała wpływ na odbiór poszczególnych obrazów i w ten sposób dając nam - widzom przeżyć całą opowieść. Przeprowadzono nas przez temat odwagi, poza schematycznego myślenia, macierzyństwa, zwycięstwa, dbania o siebie i miłości jako elementów "(R)Ewolucji Wenus". Bo takie też tytuły nosiły prezentowane przez artystkę obrazy. Taniec i śpiew dopełniły całą wystawę.

Po części oficjalnej, która była ucztą dla oczu i uszu, przeszliśmy do części kawiarnianej "Tu czy Tam", by przy dobrej kawie i ciastku móc poznać artystkę, porozmawiać z nią o koncepcji i inspiracji czy technice. Tego wieczoru dało się odczuć przyjazną, pełna otwartości atmosferę, która sprzyjała kuluarowym rozmowom. Za co wszystkim dziękujemy. 

artystka Żaneta MIGO - zamiłowanie do malowania zaczęło się u niej ujawniać już od dziecka i tak już zostało. Swoją pasję mogła rozwijać dzięki licznym kursom rysunku oraz  na studiach. W wolnym czasie chętnie czyta, uprawia sporty i chodzi na wystawy malarstwa z dziećmi. Stara się zaszczepić w nich od małego miłość do sztuki. Bo sama doskonale wie jakie to ważne.

Beata Wojtoń - historia odwagi,
Ada Ślusarek - historia macierzyństwa,
Angelika Knap - taniec, historia zwycięstwa,
Monika Włodarczyk - historia samo pielęgnacji,
Małgorzata Szybisty - śpiew.

Tych, którzy nie dotarli na wernisaż, serdecznie zapraszam na wystawę. Którą oglądać możecie do 3 marca 2023 roku, od pon. do piątku w godz. 8:00-16:00 w kawiarni "Tu czy Tam" w Pałacyku Sokół.

To był pełen emocji, piątkowy wieczór, za który serdecznie wszystkim dziękuję.

Fotogaleria TUTAJ

Agnieszka Kupczyk, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze