Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 408 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 16 gru 2022, 18:23

Spotkali się w "Sokole"

Spotkali się w

9 grudnia, starsi, samotni i niepełnosprawni mieszkańcy naszej gminy spotkali się z burmistrzem przy wigilijnym stole. "Bądźmy Razem" pod tym hasłem odbyło się świąteczne spotkanie w Sokole. Organizatorem był MGOPS, który już 1 stycznie przekształci się z Centrum Usług Społecznych w Skawinie. 

Celem spotkania było wsparcie tych osób, które szczególnie w Święta Bożego Narodzenia pozostają samotne i nie mogą samodzielnie przygotować potraw wigilijnych. Wspólne spędzanie czasu, spożywanie potraw oraz kolędowanie, pozwoliło Im poczuć ciepło spotkania z innym człowiekiem. 

- Bardzo się cieszę, że przyjęli państwo zaproszenie na dzisiejsze spotkanie. Jesteście ważni, pamiętamy o Was. Wasz los nie jest nam obojętny. Ile osób na tej sali, tyle trudnych i smutnych historii, dziś cieszmy się spotkaniem, posiłkiem, bliskością bliźniego - powiedział burmistrz Norbert Rzepisko. 

- Życzę Państwu byście na swojej drodze spotykali tylko dobrych ludzi. W imieniu Ośrodka, który niebawem przekształci się w Centrum Usług Społecznych deklaruję, że my o Państwu nie zapomnimy - dodała dyrektor Joanna Rudek.

Uczestnicy wigilijnego spotkania otrzymali od św. Mikołaja paczki świąteczne. 

Podziękowanie za wsparcie i współpracę kierujemy do: Piekarnio-Cukiernii z Radziszowa, Stowarzyszenia Kobiet Twórczych z Radziszowa, Gospodarstwa Ogrodniczego w Jaśkowicach, Lajkonik Snacks Sp. Z o.o, Sklepu Ostella, Pierogów Firmy "Wilmar" Skawina, Centrum Zakupowego Jan , Cukierni Zając, Aleksandry Pituch, Doroty Mazur Radziszów, asp. Mariusza Ćwieka - Komisariat Policji w Skawinie, Anny Morawskiej, Fundacji Na Rzecz Pomocy Osobom Społecznie Wykluczonym "Głodnych Nakarmić" w Skawinie, Jadłodajni dla ubogich im. Ks. W. Troski w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie, Straży Miejskiej w Skawinie, Katolickiego Przedszkola im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Skawinie, Catering Zbigniew Niechaj Gastro-Partner , NZH "Czerwony Mak" im. Bohaterów Monte Cassino, Księdza Proboszcza Andrzeja Lichosyta.

Źrodło: MGOPS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze