Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2493 | Kategoria: Kultura

Data dodania: , 1 mar 2015, 22:22

Skawinianie dali swoją rekomendację

Skawinianie dali swoją rekomendację

W sobotni wieczór kabaret PUK postawił bardzo odpowiedzialne zadanie przed skawińską publicznością zgromadzoną w Kinie "Piast". Od reakcji widzów zależało, czy nowy program artystów z Krakowa będzie mogła zobaczyć publiczność z wielu zakątków Polski? Salwy śmiechu i gorące brawa jednogłośnie zarekomendowały nowe skecze!

A na scenie działo się bardzo wiele... Na początku trzeba było się lepiej poznać, w tym celu Alan Pakosz przeprowadził zabawy integracyjne z widzami, były miłe gesty i czułe wyznania przekazane czasem osobie nieznajomej. Później dowiedzieliśmy się jak reagować na śmieszne momenty podczas tego spotkania.

Nauka nie poszła w las i przydała się w każdym numerze. Humorystyczne perypetie i nieoczekiwane zrządzenia losu były udziałem m.in. pary profesorów języka polskiego napadniętych przez miejscowego gangstera, małżonków z problemami w relacjach damsko-męskich, grupy absolwentów studiów humanistycznych, którzy swoją karierę zawodową rozpoczęli od sprzątania, stróżowania, telemarketingu.

Interesującą rozmowę przeprowadził dziennikarz programu "Duże ą, małe ę" z krytykiem kultury popularnej z portalu YouTube. Niemałą dozę ironii można było wyczuć w skeczu o stanie służby zdrowia i podejściu lekarza do pacjentów. Doktor miał wiele technik, aby przekazać smutną wiadomość o nieuleczalnej chorobie. Na końcu role się odwróciły i w również rymowany sposób został zwolniony z pracy.

O dwuznaczności niektórych ogłoszeń przekonali nas Alan Pakosz wcielający się w ojca szukającego opiekunki do synka i Agata Słowicka w roli niani dla dorosłych chłopców... Program uzupełniły autorskie piosenki z bardzo interesującym tekstem brawurowo wykonane przez kobiecą część kabaretu PUK. Widzowie poznali, co kryje się za słowem "foch" i ile problemów jest z mężczyzną widzianym tylko lub aż raz w tygodniu.

W swoich pokazach Agata Słowicka, Alan Pakosz, Tomasz Biskup i Karol Bulski łączyli żywiołowość i dynamizm z teatralną grą i muzycznym zamiłowaniem. Kabareciarze z Krakowa obiecali, że nie był to ich ostatni występ w Skawinie. Trzymamy za słowo!

Anna Śliwa, Centrum Kultury i Sportu, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze