Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 271 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Sobota, 25 wrz 2021, 19:52

Słowa dźwiękiem malowane

Słowa dźwiękiem malowane

Cisza... Półmrok... Z niego wyłania się delikatnie postać wokalistki. Pierwsze dźwięki - jeszcze a'cappella. Pierwsze słowa - "Zadumała się dziewczyna nad swoją urodą". Potem subtelne wejście gitary... Tak rozpoczął się ten niezwykły recital "Słowa dźwiękiem malowane" duetu młodych artystów: wokalistki Cecylii Biel (de domo Wyroba) i gitarzysty Krzysztofa Kowalczyka.

Była to prawdziwa muzyczna uczta. Koncert podzielony jakby na dwie części. W pierwszej wybrzmiały utwory, zmuszające widz/słuchacza do refleksji, do zadumy - często nad własnym życiem. Tu usłyszeliśmy między innymi: niezmiennie wzruszające "Zamiast", "Balladę o próżności" czy też piosenkę "Strażnik Raju".

Zainicjowane przez wokalistkę odśpiewanie wspólnie z publicznością jakże wymownych słów utworu "Moja i Twoja Nadzieja" rozpoczęło drugą, już bardziej rozrywkową część tego muzycznego spotkania. W niej usłyszeliśmy między innymi: rozbujane "Sway", przebojowe "Jesteś lekiem na całe zło" czy też "Stand by me". Mimo, iż z racji jesiennej słoty koncert został przeniesiony ze skawińskiego Rynku do Pałacyku "Sokół", zachował swój wyjątkowy klimat, a zgromadzona publiczność dała się ponieść emocjom, reagując na charyzmatyczną osobowość zdolnej wokalistki i jej równie utalentowanego, co skromnego akompaniatora.

Fotogaleria z wydarzenia dostępna TUTAJ.

Relacja z koncertu: TUTAJ

Katarzyna Szybisty, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze