Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1979 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 6 mar 2015, 12:17

Prace Bakalarskiej i Porczak-Martyniuk w MultiCentrum

Prace Bakalarskiej i Porczak-Martyniuk w MultiCentrum

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie serdecznie zaprasza w piątek 20 marca o godz. 18.15 do filii MultiCentrum na wernisaż prac plastycznych pt. "Wystawa rysunku i malarstwa", na którym zaprezentują swoje prace Panie Barbara Bakalarska i Kamilla Porczak-Martyniuk.

Barbara Bakalarska pochodzi z Warszawy. Jest absolwentką wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom uzyskała w pracowni miedziorytu prof. Stanisława Wejmana w 1995 roku. Uprawia malarstwo, rysunek, ilustrację. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Na wystawie prezentuje obrazy olejne oraz rysunki ołówkiem, które powstały latach 2005-2015. Są zapisem czasami bardzo osobistych spostrzeżeń. Każdy może w nich odnaleźć własne rozterki, upadki, nadzieje.

- Rozczytywanie przeze mnie codzienności nie narzuca odbiorcy jednoznacznej interpretacji moich prac. Zdaje się sugerować tylko, że pochylenie się nad bardzo prozaicznym, codziennym, jednostkowym problemem odsłania prawdę o kondycji ludzkiej w ogóle - mówi Barbara Bakalarska.

Prace autorstwa Barbary Bakalarskiej wystawiane były m.in.:
2015 "Opowieści starego Antonio" - prezentacja ilustracji do bajek autorstwa subkomendante Markosa - Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice
2012 indywidualna wystawa malarstwa i rysunku "Zdarzenia" w Katowicach
2011 "Osobowości niedoskonałe" - indywidualna wystawa malarstwa w Podgórskiej Bibliotece Publicznej (filia nr 17)
2010 indywidualna wystawa rysunku i ilustracji w Kawiarni Naukowej w Krakowie
2002 udział w zbiorowej wystawie malarstwa w Galerii Kogen-Illust-Kan Yatsugatake w Tokio

Kamilla Porczak - Martyniuk mieszka i pracuje w Krakowie. Uprawia malarstwo, rysunek i ilustracje. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydział Grafiki. W latach od 1998 do dnia dzisiejszego współpracuje z galeriami, osobami prywatnymi, wydawnictwami, studiami fotograficznymi i architektami wnętrz.

Na wystawie prezentuje rysunki czarno-białe, pastele (suche) oraz tempery wykonane w latach 2005-2015. Tematyka prac to zatrzymane kadry z życia zwykłego człowieka (scenki rodzajowe z mostów, parków, miast), któremu często towarzyszą zwierzęta. Pokazuje zachwyt nad życiem i nieuchronnością przemijania, tęsknotę za naturą i folklorem.

Wybrane wystawy:
2011 - wystawa międzynarodowa "Scarpetta d'Oro" - Riviera del Brenta (VE) Włochy
1998 - wystawa Absolwentów ASP w Krakowie - Myślenice
1995 - wystawa międzynarodowa - Seget, Wegry
1995 - wystawa poplenerowa - Czongrad, Węgry
1985 - wystawa rodzinna BWA Białystok

"Wystawa rysunku i malarstwa" będzie eksponowana do 22 maja 2015 r. w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie - MultiCentrum, ul. J. Popiełuszki 8, I piętro.

Wystawa rusynku i malarstwa2

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze