Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1796 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 13 lut 2015, 18:05

Oczarowani muzyką

Oczarowani muzyką

11 lutego w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie odbył się koncert z cyklu "Kameralne Spotkania z Muzyką". Był to radosny, żywiołowy, energetyczny występ nauczycieli - artystów Szkoły.

Dyrektor Szkoły Konrad Szota przywitał licznie zgromadzoną publiczność i zapewnił, że czeka wszystkich słuchaczy niezapomniane, muzyczne przeżycie.

Jako pierwsi wystąpili Bernadeta Gromek-Caputa - flet i Oskar Gut - akordeon, w utworze Astora Piazzoli "Tango cygańskie". Cudowny, nostalgiczny utwór w którym artyści wydobyli namiętność, żal i tęsknotę za czymś nieuchwytnym. Szlachetne wykonanie.

Następnie Konrad Szota zaśpiewał piosenkę z 1939 r. "Jak w serenadzie". Stylowo wykonane tango, z wielką muzykalnością, wyczuciem frazy; wspaniale oddany klimat "tamtych lat".

Oczywiście z subtelnością akompaniowała Małgorzata Westrych, doskonała pianistka, która wystąpiła jako gość koncertu. Pani Westrych akompaniuje znakomitym artystom, m.in. Wiesławowi Ochmanowi.

Jako trzeci zagrał Krzysztof Węgrzyn. Wykonał na puzonie utwór z repertuaru amerykańskiego piosenkarza Nat King Cola "Fascination". Zagrał ciepłym, szlachetnym dźwiękiem. Towarzyszyła mu na fortepianie Magdalena Kurek, na perkusji - Leszek Ryński.

W "Kupletach Barinkaya" z "Barona Cygańskiego" J. Strausa wystąpił Konrad Szota z towarzyszeniem Małgorzaty Westrych. Słuchacze przenieśli się w zaczarowany świat operetki. Swoim brawurowym wykonaniem Konrad Szota porwał publiczność i w połowie arii już cała sala śpiewała z solistą. Brawo!

Krzysztof Węgrzyn zagrał na puzonie kolejny utwór z repertuaru Nat King Cola "Mona Lisa". Zagrał pięknie, muzykalnie z dużym wyczuciem stylu.

"Człowiek z La Manchy" Mitchella Leighai, piosenka Don Kichota z musicalu "Śnić sen". Ekspresyjny utwór, wspaniale zaśpiewany przez Konrada Szotę. Towarzyszyli mu Małgorzata Westrych na fortepianie oraz Leszek Ryński na perkusji.

Bernadeta Gromek Caputa - flet, Oskar Gut - akordeon, Leszek Ryński - perkusja, Krzysztof Węgrzyn - puzon zagrali utwór "Milonga" Klausa Paiera. Bardzo dobre wykonanie.

Przyszła chwila na emocje. Konrad Szota ze świetnym akompaniamentem Małgorzaty Westrych wzruszył publiczność arią "Graj Cyganie" z operetki "Hrabina Marica". Opowieść o wielkiej niespełnionej miłości, mężczyźnie porzuconym przez piękną kobietę, bardzo wiarygodnie brzmiała w wykonaniu artysty.

Magdalena Kurek zagrała na fortepianie ragtime Scotta Joplina "Klonowy liść". Towarzyszył jej na perkusji Leszek Ryński. To było wspaniałe wykonanie, pełne temperamentu, biegłości technicznej. Popisowy numer pianistki. Duże brawa.

Po przerwie wrócił klimat lat 30. XX wieku w piosence J. Petersburskiego "Młodym być". I znów uzupełniająca się artystycznie para Konrad Szota - śpiew, Małgorzata Westrych - fortepian, wykonała z lekkością i polotem przedwojenny przebój.

Krzysztof Węgrzyn - puzon i Małgorzata Westrych - fortepian, perfekcyjnie wykonali "Siboney" E. Lecuona.

W miłosnej piosence "Tonight" L. Bernsteina z musicali "West side story" Konrad Szota wybrał sobie z publiczności dziewczynę do partnerowania mu na scenie. Wiadomo że ma na imię Agnieszka, wspaniale zachowała się na estradzie, pięknie wyglądała, poruszała z wdziękiem.

Bernadeta Gromek Caputa i Magdalena Kurek wykonały utwór na flet z fortepianem Wilhelma Poppa pt. "Pieśń rosyjskiej cyganki". Utwór nastrojowy i liryczny. Pani Gromek Caputa zagrała na flecie wirtuozowsko.

"Skrzypek na dachu" - wszyscy znają ten musical J. Bocka. I chyba najsłynniejszy utwór "Gdybym był bogaty" w wykonaniu Konrada Szoty brzmiał i humorystycznie i filozoficznie. Perfekcyjny akompaniament Małgorzaty Westrych zachwycił.

Czardasz Vittorio Montiego to popisowy numer każdego szanującego się skrzypka. Jest to utwór efektowny, wirtuozowski. Leszek Ryński wspaniale zagrał go w transkrypcji na ksylofonie. Jaka technika, muzykalność! Publiczność była zachwycona. To wykonanie na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.

No i szkoda że koncert się skończył, bo był wspaniały. Na pewno będzie jeszcze wiele tak świetnych imprez w Szkole Muzycznej I stopnia w Skawinie.

Anna Jękot

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze