Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 224 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Czwartek, 2 mar 2023, 17:45

Muzyka kobiecej duszy

Muzyka kobiecej duszy

Emocjonalne, precyzyjne, zawsze pod prąd - takie są kobiety kompozytorki, walczące z uprzedzeniami, niedoceniane ze względu na płeć, obdarzone niewyobrażalnym talentem, pracujące na uznanie zawsze dwa razy ciężej. Poznaliśmy historię kilku z nich dzięki cudownej pianistce Annie Lipiak, którą gościliśmy po raz trzeci w Skawinie.

Anna Lipiak - absolutnie wyjątkowa Artystka, obdarzona nadzwyczajną muzykalnością, pod której palcami fortepian śpiewa perłowymi frazami. Równie pięknie opowiada o muzyce i jej twórczyniach: Marii Szymanowskiej - pierwszej profesjonalnej pianistce europejskiej, Cecile Chaminade - zmuszonej podpisywać kompozycje nazwiskiem męża, Amy Beach - amerykańskim Mozarcie, czy Klarze Schumann - intensywnie koncertującej i komponującej matce ośmiorga pociech.

Na koncert złożyły się miniatury muzyczne, jak i większe formy typu sonatowego, które w pełnym przekroju pokazały kunszt i wszechstronność zarówno zapomnianych twórczyń, jak i naszej Artystki. To wielka radość gościć pianistkę ponownie w Pałacyku "Sokół", tym bardziej, że to uczucie jest obustronne. Pani Ania z wielką życzliwością wspomina każdy koncert w naszym mieście i ciepłe przyjęcie publiczności. Tym razem nie mogło być inaczej - słuchacze zostali zaczarowani wrażliwością i muzykalnością Artystki.

Komu niedosyt pięknych wrażeń, zachęcamy do odwiedzenia kanału muzycznego Anny Lipiak, gdzie znajdą Państwo więcej cudownej muzyki w Jej wykonaniu.

Dziękujemy za wspólny wieczór.

 

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS, fot. Kazimierz Zajda

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze