Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1432 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Poniedziałek, 11 lis 2019, 22:35

Mieszkańcy Skawiny uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Mieszkańcy Skawiny uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Za nami uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Ten wyjątkowy dzień mieszkańcy uczcili Mszą świętą w Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Następnie kilkaset osób wzięło udział w patriotycznym pochodzie. W Pałacyku "Sokół" odbyła się część artystyczna święta.

11 listopada frekwencja jak co roku dopisała. Kilkuset mieszkańców Skawiny wzięło udział w Mszy świętej. Następnie z biało-czerwonymi flagami w dłoniach, uroczysty pochód wyruszył spod Kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza wzdłuż rynku, by zatrzymać się w Parku Miejskim przed Pałacykiem "Sokół".

Tam odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego", a następnie Hymn Skawiny "Naszych ojców miecz masz w herbie". Głos zabrał także burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko, który podziękował organizatorom i mieszkańcom, a następnie przypomniał o wymarszu 25-osobowego oddziału skawińskich Sokołów na front w 1914 roku.

- To między innymi dzięki tym ludziom dzisiaj możemy się spotkać, razem zaśpiewać Hymn Polski i manifestować, że jesteśmy Polakami. To wspaniałe uczucie stać tutaj i widzieć, jak nas jest dużo, z roku na rok coraz więcej. Chcę wszystkim podziękować za to, że razem możemy się spotkać i być dumni z tego, że jesteśmy Polakami - powiedział Norbert Rzepisko.

Po przemowie burmistrza mieszkańcy weszli do Pałacyku "Sokół", gdzie wzięli udział w części artystycznej uroczystości odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na gości kawiarni czekały repliki sprzętu wojskowego z czasów II Wojny Światowej. Nie zabrakło także tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

Bardzo dziękujemy Państwu za tak liczny udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Cieszymy się, że możemy wspólnie świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze