Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 950 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Wtorek, 10 mar 2020, 18:34

Miłość niejedno ma imię

Miłość niejedno ma imię

"Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie." - te słowa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego towarzyszyły uczestnikom XVI edycji Gminnego Konkursu Polonistycznego, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Skawinie.

Konkurs ten skierowany jest do uczniów klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej z terenu miasta i gminy Skawina. Mijająca edycja upłynęła pod hasłem "Miłość niejedno ma imię".

Pierwszy etap odbył się w macierzystych szkołach 28 listopada 2019 r. Razem z bohaterami lektur konkursowych uczestnicy "odkrywali miłość". Towarzyszyli Oli i Łukaszowi, bohaterom "Pajączka na rowerze", w długotrwałym procesie zrozumienia, że zakochali się w sobie. Kibicowali związkowi Jacka i Julki, bohaterom książki "Kiedy chodziłem z Julką Maj", i z uśmiechem na ustach przypatrywali się licznym perypetiom "chodzenia" ze sobą. Za Wisławą Szymborską uczestnicy powtarzali, iż ?nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy?. Nucili z Piotrem Rubikiem słowa pieśni "Oblubienica i oblubieniec".

Po etapie szkolnym Komisja Konkursowa w składzie: Bożena Wrzoszczyk, Lucyna Bargiel-Łuszcz, Małgorzata Jamrozik i Joanna Urbańska (polonistki SP4 w Skawinie), wyłoniła 26 finalistów, którzy spotkali się na terenie SP4 dnia 16 stycznia 2020 r., aby wziąć udział w finale konkursu.

W II etapie znaleźli się przedstawiciele następujących szkół:

Szkoły Podstawowej nr 1. Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz szkół z Krzęcina, Zelczyny, Rzozowa, Borku Szlecheckiego, Wielkich Dróg i Kopanki.

W etapie finałowym pod hasłem "Na zawsze razem" wzruszaliśmy się tragiczną miłością Romea i Julii. Obserwowaliśmy, jak Hazel, bohaterka "Gwiazd naszych winy" walczy o miłość i życie ukochanego. Wysłuchaliśmy wołania o miłość Adama Asnyka. Snuliśmy filozoficzne rozważana na temat miłości. Nauczyliśmy się również karmić nasze serca, aby były zdrowe i szczęśliwe.

Podczas Gali rozdania nagród 20 lutego wszyscy finaliści, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół spotkali się na terenie SP4 po raz ostatni, aby zakończyć polonistyczne zmagania. Uczniowie "czwórki" przygotowali krótki występ teatralno-wokalny nawiązujący to tematyki konkursu. Nagrodzono wszystkich 26 finalistów, a laureatami tegorocznego Gminnego Konkursu Polonistycznego zostali:

Julia Płonka - 1. miejsce (SP1 Skawina);
Radosław Wcisło - 2. miejsce (SP1 Skawina);
Aleksandra Kotula - 3. miejsce (SP Rzozów), Maria Niechaj - 3. miejsce (SP Zelczyna)

Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienia następującym uczniom: Oliwia Ptak (SP Borek Szlachecki), Michał Tyrka (SP Zelczyna), Katarzyna Dźwigał (SP Kopanka), Julia Kubas (SP Rzozów), Zofia Bobak (SP4 Skawina), Maja Sułdecka (SP6 Skawina), Maja Turek (SP3 Skawina).

Dyrektor szkoły Anita Karczewska skierowała gorące podziękowania do nauczycieli polonistów SP4 w Skawinie, którzy opracowali i przeprowadzili dwuetapowy konkurs wiedzowy, a także do nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy przygotowali uczniów do wzięcia udziału w wydarzeniu. To piękne przedsięwzięcie wspierała jak zawsze Rada Rodziców skawińskiej "czwórki".

- Cieszymy się, że temat miłości, bliski każdemu człowiekowi, skłonił tak wielu młodych ludzi do podjęcia trudu wzięcia udziału w tym konkursie i przeczytania wielu lektur. Tegorocznym finalistom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu zdolności polonistycznych - mówi Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Skawinie, Anita Karczewska.

Źródło: SP4 w Skawinie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze