Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 809 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Poniedziałek, 22 mar 2021, 13:53

Koronawirus - co jeszcze możemy zrobić?

Koronawirus - co jeszcze możemy zrobić?

Bieżący sezon spotkań "Żyj świadomie" zdominowała - siłą rzeczy - pandemia koronawirusa. Pani doktor Mirosława Ciarka-Golonka wprowadziła nas w problem rozprzestrzeniania się epidemii właściwie we wszystkich aspektach. Nieuniknione więc było ostatecznie pytanie - co jeszcze możemy zrobić? I temu poświęciliśmy ostatnie spotkanie.

Wirusa nie da się uniknąć, ale można wypracować odporność organizmu dzięki metodom, które przybliżały nam spotkania cyklu przez ostatnie 3 sezony. Podczas piątkowego wieczoru pani doktor, z właściwą sobie merytoryką i skrupulatnością, przedstawiła holistyczne spojrzenie na medycynę, które zaczyna przebijać się przez mur akademickiej systematyki.

Zapoznała nas z metodami Medycyny Mitochondrialnej dr Enzmana i Nowej Germańskiej Medycyny dr Hamera, zastosowaniem terapii roślinnej w leczeniu zakażeń koronawirusem wg Stephena Harroda Buhnera, regeneracją zdrowia wg Sayer Ji oraz innymi przemilczanymi terapiami.

Kluczem do wszystkiego jest - jakże oczywiste - właściwa dieta i dostarczanie organizmowi optymalnych składników odżywczych, zgodnie z zaleceniami powyższych. Wielokrotnie, także podczas poprzedniego spotkania, pani doktor zwracała naszą uwagę na postać św. Hildegardy z Bingen, średniowiecznej mniszki, wizjonerki medycznej, zielarki i dietetyczki - jak możnaby ją obecnie określić - której intuicyjne podejście do leczenia pacjentów przez dobór odpowiednich pokarmów stało się przedmiotem licznych badań, a w konsekwencji - kanonem przepisów na poprawienie jakości życia i zdrowia wielu ludzi.

Temat spotkania był z pewnością bardzo trudny i wymagający spokojnego zapoznania się z powyższymi praktykami, dlatego transmisja będzie aktywna do piątku 26 marca.

Dodatkowo pani doktor chce się podzielić z Państwem wiedzą, płynącą z publikacji na tematy podnoszone podczas wykładu, dlatego zostawiła dla nas kilka książek, które będą mogli Państwo wypożyczyć. Zapraszamy do Pałacyku "Sokół" od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 - 15.00, gdzie - z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego - można wypożyczyć wybraną publikację na określony czas.

Kolejne spotkanie z cyklu "Żyj świadomie" odbędzie się dopiero w maju, zatem teraz życzymy Państwu zdrowej, spokojnej wiosny i do zobaczenia.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze