Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2748 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Czwartek, 22 sty 2015, 19:14

Jak ferie to z CKiS!

Jak ferie to z CKiS!

Jak co roku, CKiS w Skawinie przygotowało ofertę zajęć feryjnych dla dzieci z terenu gminy Skawina. Zapraszamy do zapoznania się z jej szczegółami.

Z myślą o zbliżających się feriach, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek oraz zajęć stacjonarnych dla dzieci. Propozycja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem ?Ferie w Sokole? proponujemy osiem wycieczek oraz dwa spotkania stacjonarne, które z pewnością nie pozwolą się nudzić w tym wolnym od szkoły czasie.

Zapisy od 26 stycznia (poniedziałek), w godz. 9.00 - 16.00, przyjmuje Dział Realizacji Projektów Kultury w Pałacyku "Sokół", osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 12 276 34 64.

Płatności za wybrane wycieczki, po uprzednim zapisie, prosimy dokonywać:

gotówką: w kasie głównej CKiS, Basen Camena - I piętro, w godz. 8.30 ? 15.30, w recepcji Camena Kosmetyka i Masaże, Basen Camena parter, w godz. 15.30 ? 20.30 (od poniedziałku do piątku), 10.30 - 17.30 (sobota)
przelewem na konto CKiS w Skawinie Bank Spółdzielczy w Skawinie 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, w tytule przelewu podając: imię i nazwisko dziecka oraz daty wycieczek, za które dokonywana jest wpłata.
Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci - 5 zł taniej (z wyłączeniem zajęć stacjonarnych)

UWAGA: wpłaty należy dokonać minimum 3 dni przed planowanym wyjazdem, a w przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jej zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

16 lutego (poniedziałek) - Zabawa karnawałowa na "Gubałówce"

Miejsce zajęć: Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny "Gubałówka", godz. 10:00 - 13:00, cena za zajęcia: 8 zł

Tegoroczne ferie proponujemy rozpocząć w rytmie ulubionych przebojów minionego roku oraz niezapomnianych hitów gwarantujących dobrze spędzony czas. Podczas zabawy karnawałowej każdy będzie mógł spróbować swoich sił śpiewając największe muzyczne przeboje czy zadedykować wybraną przez siebie piosenkę. Dla uczestników przygotowane będą również wesołe konkursy oraz inne ciekawe atrakcje, które z pewnością umilą naszą zabawę. Nasz DJ zatroszczy się o to by, Ci którzy zwykle nie rwą się do tańca nie mogli usiedzieć spokojnie. (Na zajęciach obowiązuje obuwie zamienne).

17 lutego (wtorek) - Wycieczka do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie

W programie: warsztaty artystyczne "Uczuciowy portret" lub "Zaskakujące połączenie"

Zbiórka: Pałacyk "Sokół", godz. 10:00, cena wyjazdu: 15 zł,

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK od 2010 roku jest bardzo ważnym punktem na kulturalnej mapie Krakowa, który powinien zobaczyć każdy. Z naszą wycieczką zawitamy w przestrzeni muzeum z zamierzeniem poznania i zrozumienia sztuki współczesnej, która jest przestrzenią eksperymentalną, w której artyści swobodnie, czasem w zaskakujący sposób, łączą środki wyrazu i znaczenia. Ciepło - zimno, linia - plama, obraz - rzeźba. Czy połączenie tych elementów może stanowić nową jakość? Podczas zajęć uczestnicy obejrzą prace z Kolekcji MOCAK-u, a następnie wezmą udział w warsztatach skierowanych do dzieci w wieku 6-12 lat. W ramach zajęć "Zaskakujące połączenie", dzieci wykorzystując różne materiały i techniki, wykonają własne prace artystyczne. Dzięki zajęciom młodzi odbiorcy sztuki współczesnej nauczą się dostrzegać złożoność form wyrazu artystycznego. Druga część grupy weźmie udział w warsztatach "Uczuciowy portret", których motywem przewodnim będzie zagadnienie portretu. Na przykładzie prac z Kolekcji MOCAK-u uczestnicy poznają różne sposoby portretowania, po czym stworzą autoportrety przedstawiające ich cechy, emocje i myśli. Lekcja ma na celu poszerzenie definicji portretu i autoportretu o przedstawienia metaforyczne, odwołujące się do przeżyć wewnętrznych autora.

18 lutego (środa) - Wycieczka do Krainy Zabaw ANIKINO w Krakowie

W programie: warsztaty cyrkowe

Zbiórka: Pałacyk "Sokół", godz. 9:00, cena wyjazdu: 35 zł

W ramach imprezy tematycznej wszystkie dzieci będą przebierane w elementy strojów cyrkowych, profesjonalni Animatorzy Anikina pomalują ich twarze, zorganizują gry i zabawy o tematyce cyrkowej. Ponadto będą na nas czekać inne atrakcje: wielopoziomowe labirynty, trapy, sznurowe drabinki, liny, zjeżdżalnie, materace, batuty, suche baseny z piłeczkami, pochylnie do wspinaczki, zjazd strażacki i nie tylko...

19 lutego (czwartek) - Wycieczka do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach

W programie: zwiedzanie ekspozycji muzeum, spacer po mieście.

Zbiórka: Pałacyk "Sokół", godz. 8:15, cena wyjazdu: 22 zł

Podczas wycieczki do Wadowic zwiedzimy Muzeum Jana Pawła II, które przybliży nam sylwetkę Papieża Polaka jako głowy Kościoła ale również całkiem zwyczajnego, małego chłopca. Dom Rodzinny Ojca Świętego zna każdy Polak...ale teraz...jest nie do poznania. Budynek przeszedł gruntowny remont. Teraz Dom Rodzinny Jana Pawła II robi niesamowite wrażenie. Olśniewa nie tylko nowoczesność... ale przede wszystkim pamiątkami po naszym Świętym. Są tu zdjęcia z młodości Karola Wojtyły. Nigdzie indziej, tylko w Wadowicach zobaczymy fotografie małego Karola z rodzicami, z górskich wypraw, gdy był już większym chłopcem. W każdym zakątku nowo wyremontowanego domu czuć obecność Jana Pawła II. Dodatkowo w programie wycieczki planujemy spacer po Wadowicach.

20 lutego (piątek) - Wycieczka do NCK w Krakowie - spektakl teatralny "Królowa Śniegu" w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc

Dodatkowo: przystanek w McDonald's

Zbiórka: Pałacyk "Sokół", godz. 9:45, cena wyjazdu: 25 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald?s)

Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii zapraszamy na teatralne spotkanie z "Królową Śniegu". Tradycją stało się już, że w trakcie zimowego odpoczynku gościmy na Festiwalu Teatrów dla Dzieci, organizowanym przez Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie. Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. "Królowa Śniegu" - w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc. "Królowa Śniegu" to historia o prawdziwej przyjaźni, tak gorącej, że pokona najzimniejszy chłód. I tak silnej, że skruszy choćby bryłę lodu. Jej magiczną moc pokazuje poruszająca przygoda Kaya i Gerdy, czyli dwójki zwykłych dzieci, takich jakie możemy spotkać na każdym osiedlu. Ich beztroskie, radosne życie zmienia się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Chłopiec traci wszelką wrażliwość, staje się złośliwy i bezduszny. Za namową okrutnej Królowej Śniegu wyrusza w ekspedycję na biegun polarny i znika bez pożegnania.
Zrozpaczona Gerda, w towarzystwie niezbyt mądrej, ale za to bardzo oddanej, przyjaciółki Róży rozpoczyna poszukiwania chłopca. Ich wyprawa roi się od nieoczekiwanych przygód. Co wyniknie ze spotkania z królewiczem, który zechce uczynić Gerdę królewną? Co w niezrozumiałym języku powie dziewczynce Wrona? Czy złym Rozbójniczkom uda się zjeść ją na obiad i wreszcie - czy Kay się odnajdzie? Czy dzięki wytrwałości i staraniom Gerdy chłopiec znów będzie sobą?
Sztuka Marii Wojtyszko na motywach baśni H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu" to mądra, familijna opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra. O wartościach, które łatwo zgubić, trudniej znaleźć, ale na pewno warto ich szukać.

23 lutego (poniedziałek) - wycieczka do Wytwórni Baniek w Bęble

W programie: malowanie szklanych pisanek

Zbiórka: Pałacyk "Sokół", godz. 8:30, cena wyjazdu: 27 zł

Chociaż bańki kojarzą nam się jednoznacznie z okresem bożonarodzeniowym, przełamiemy ten schemat, przygotowując szklane "bańkowe" pisanki, które pięknie ozdobią zawartość koszyków wielkanocnych.

24 lutego (wtorek) - Wycieczka do Laserowego Parku Rozrywki w Krakowie

W programie: zawody zręcznościowe, laserowy paintball

Zbiórka: Pałacyk "Sokół", godz. 9:00, cena wyjazdu: 35 zł

Zeszłoroczna wizyta w Laser Parku skradła serca wszystkim dzieciom, stąd w tym roku program ferii nie mógł obejść się i bez tej propozycji. Kolejny raz miłośnicy "Gwiezdnych Wojen" będą mieli okazję poczuć się, jak prawdziwy Darth Vader. Wprawdzie miecze świetlne zmienimy na karabin z wiązką światła, ale efekt będzie równie piorunujący. Aż trzy godziny przeznaczamy na laserowe harce w specjalnym labiryncie. Wytrwają tylko najsprawniejsi wojownicy, którzy mimo, że będą uzbrojeni w świetlne kamizelki i broń, będą walczyć o przetrwanie. Dla "pozornego odpoczynku" chętni będą mogli zmierzyć swoją sprawność i siły, próbując jak Tom Cruise w "Mission Impossible", przejść niezauważenie przez laserową pajęczynę. Jedno jest pewne - ten dzień wszyscy będą wspominać, jako prawdziwe wyzwanie dla siły charakteru i sprawności fizycznej.

25 lutego (środa) - Wycieczka do Pink Bowling & Club w Krakowie

W programie: zawody bowlingowe, dodatkowo przystanek w McDonald?s

Zbiórka: Pałacyk "Sokół" godz. 8.45, cena wyjazdu: 30 zł

Bowling czyli gra w kręgle to bardzo łatwy i przyjemny sposób spędzania wolnego czasu oraz wyjątkowa zabawa, przynosząca wiele radości osobom w każdym wieku. Uczestnikom naszej wycieczki do Fantasy Parku proponujemy bowling w formie zawodów, które z pewnością obudzą w dzieciach ducha rywalizacji. Do zawodów zapraszamy dzieci bez względu na stopień umiejętności gry w kręgle. Dla tych, którzy jeszcze nigdy nie próbowali swoich sił w tej dyscyplinie sportu, pomocny będzie instruktor, który nauczy podstawowych technik i zasad gry w kręgle.

26 lutego (czwartek) - Kosmiczna Stacja "Sokół"

W programie: warsztaty plastyczne, gry i zabawy

Miejsce zajęć: Pałacyk "Sokół", godz. 10:00 - 13:00, cena za zajęcia: 8 zł

Propozycja zajęć stacjonarnych, w trakcie których połączymy dobrą zabawę z rozwojem wyobraźni oraz zdolności manualnych. Pałacyk "Sokół" w tym dniu zamieni się w stację kosmiczną a uczestnicy naszej przygody w ufoludki. Z różnorodnych materiałów plastycznych stworzymy kosmiczne kreacje dopełnione facepaintingowym makijażem i kosmicznymi atrybutami. Na warsztatach nie zabraknie wielu kreatywnych wyzwań, quizów i dobrej zabawy a wszystko zostanie zwieńczone sesją fotograficzną, której efekty będzie można oglądać na stronie internetowej www.ckis.pl. (Na zajęciach obowiązuje obuwie zamienne).

27 lutego (piątek) - Pożegnanie Ferii 2015 - Seans 3D w kinie IMAX - Cinema City Plaza

Zbiórka: Pałacyk "Sokół", godz. 10:00, cena wyjazdu: 25 zł

W Cinema City Plaza znajduje się wielkoformatowe, jedyne w Krakowie kino IMAX. Marka IMAX znana jest na całym świecie i jest synonimem najwyższej jakości trójwymiaru. Technologia IMAX 3D zapewnia najwyższą jasność, przejrzystość i głębię obrazu dzięki czemu widz ma wrażenie, iż znajduje się w centrum filmowych wydarzeń. Najnowocześniejsza technologia dźwięku wyostrza zmysły, pozwala usłyszeć i poczuć siłę IMAX. Kino IMAX zabiera widzów w podróż do granic wyobraźni i nowego wymiaru rozrywki, pobudza zmysły i urzeka. Film jaki zobaczymy póki co pozostanie niespodzianką. Tytuł będzie znany w połowie lutego.

Zapraszamy! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Ewa Przebinda, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze