Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1784 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Środa, 12 cze 2019, 13:32

Gorące Dni Skawiny

Gorące Dni Skawiny

Dopisali tłumnie odwiedzający Starorzecze mieszkańcy, dopisali artyści, dopisała pogoda. Miniony weekend w Parku Miejskim był upalny, roztańczony, rozśpiewany i bardzo kolorowy.

Świętowanie Dni Skawiny 2019 rozpoczęliśmy w sobotę w samo południe uroczystym finałem konkursu "Moje drzewo zmienia świat", organizowanego z Gminą Skawina i Fundacją Aeris Futuro. Było kilka ważnych słów o ekologii, były animacje dla dzieci, był i najważniejszy punkt programu - wspólnie posadziliśmy 20 młodych drzew. Choć do łopat rwali się wszyscy, bez wyjątku (a w szczególności nagrodzone w konkursie przedszkolaki!), dziękujemy za nieocenioną pomoc strażaków z OSP I Skawina. I tak Park Miejski wzbogacił się o kolejne miłorzęby, lipy, leszczyny i dąb - rozglądajcie się Państwo za nimi podczas spacerów po parku. Na pokonkursową wystawę prac, połączoną z fotoreportażem z sobotniej akcji nasadzeń, zaprosimy na początku lipca.

O godzinie 16.00 ruszył program na scenie na Starorzeczu. Jako pierwsi zaprezentowali się odnoszący sukces za sukcesem uczestnicy zajęć sekcji wokalnej CKiS. Kto widział, słuchał i oklaskiwał, ten wie, że możemy z nich być dumni! Zaraz po młodych wokalistach uwagę publiczności i spacerowiczów przyciągnęły cztery energiczne bębniarki. Tak rozpoczął się DISCO SHOW, program z popularnymi piosenkami disco i disco polo, w którym każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Pod nóżkę zagrali też "nasi", bo pochodzący z najbliższej okolicy, chłopcy z zespołu MUSLE. Koncert w ramach ich trasy ?Lega Lega Tour Live? rozkołysał publiczność, był też doskonałym wstępem do głównego wydarzenia wieczoru.

Gwiazda soboty, ETNA, pojawiła się na scenie chwilę po 20.00 i w otoczeniu tancerzy zagrała swoje największe przeboje. Mocny głos, widowiskowe stroje i dynamiczna choreografia ? tak pokazał się Skawinie "Jedyny wulkan w Polsce". Zwieńczeniem pierwszego dnia Święta Miasta była dyskoteka pod gwiazdami. Świetny DJ, znakomita pogoda i piękne okoliczności przyrody - wszystko zagrało tak, jak trzeba.

W niedzielę o 15.00 na Błoniach wystartował Holi Festival, gdzie bawiący się do prezentowanej przez DJ-ów muzyki co pół godziny wyrzucali w powietrze kolorowe proszki. Roześmianych, oprószonych pyłem we wszystkich kolorach tęczy uczestników tej zabawy można było spotkać później w całej Skawinie. Równocześnie ze Świętem Kolorów na scenie na Starorzeczu rozpoczęły się prezentacje sekcji CKiS. Efekty swojej rocznej pracy przedstawiły grupy break dance, tańca współczesnego, dance hall, fun dance, baletu i zumby. Dla wielu z nich to pierwszy kontakt z tak dużą sceną i spisali się świetnie.

Po uczestnikach zajęć sekcyjnych przyszła pora na Stwory Głodomory. Lalkarski show Konrada "Kony" Czarkowskiego i Tercetu 4-MATION przyciągnął uwagę najmłodszych znanymi piosenkami i feerią kolorów, a Stwory okazały się puchatymi zwierzakami, które każdy chętnie by przytulił.

Późnym popołudniem zmieniliśmy klimat. Koncert w wykonaniu coverowego zespołu TACY SAMI zadowolił fanów rocka, a w szczególności wielbicieli twórczości Lady Pank. Z minuty na minutę robiło się goręcej, a emocje sięgnęły zenitu, gdy ostatni utwór, "Zawsze tam, gdzie ty", Tacy Sami wykonali z towarzyszeniem młodych gitarzystów z sekcji CKiS.

Na finał na Starorzeczu zagrała niekwestionowana gwiazda, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów w składzie: Jacek Królik (gitary), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe). Muzycy, doskonale znani ze sceny jazzowej i rockowej, dali fenomenalny popis wirtuozerii, a wokalista Budki Suflera, świętując pięćdziesięciolecie pracy artystycznej, przypomniał swoje przeboje. To był niezapomniany wieczór!

Dziękujemy Państwu za obecność i fantastyczną zabawę! To wy tworzycie atmosferę naszego wspólnego święta.

Gorące podziękowania kierujemy również w stronę wszystkich służb, dzięki którym czuliśmy się podczas Dni Skawiny bezpiecznie - dziękujemy strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Skawina, OSP Skawina I, OSP Skawina II Korabniki, pogotowiu ratunkowemu im. Siegfrieda Greinera w Skawinie, Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, Komisariatowi Policji i Straży Miejskiej w Skawinie. Wasze wsparcie było nieocenione.

W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Kruszynki", dziękujemy też za wszystkie datki. Podczas prowadzonej w Parku Miejskim przez weekend zbiórki publicznej Kruszynki zebrały na swoje potrzeby 1700 zł. Skawina ma wielkie serce!

Filmy z Dni Skawiny 2019: WIDEO 1, WIDEO 2

Agnieszka Radziszowska, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Taka prawda | Dodane: Czwartek, 13 cze 2019, 11:01

Cugowski nie jest już od dawna wokalem Budki Suflera nie wprowadzajcie ludzi w błąd

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze