Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 416 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Poniedziałek, 4 lip 2022, 18:16

Góra i Baltaza w pasjonującej relacji o ratownictwie wodnym

Góra i Baltaza w pasjonującej relacji o ratownictwie wodnym
Goszczenie w bibliotece pisarzy to zawsze dla nas radość. Przyjemność jest podwójna, gdy możemy się spotkać z autorem, który pochodzi z najbliższej okolicy. Zwłaszcza, gdy rozmawiamy o książce, która zbiera świetne opinie! 
 
Tak właśnie było w ostatnią niedzielę, gdy odwiedził nas znany skawiński dziennikarz Dawid Góra. Tematem spotkania był jego debiut książkowy - reportaż "WOPR. Życiu na ratunek". Do dyskusji zaprosiliśmy też specjalistę w dziedzinie ratownictwa wodnego, płetwonurka i członka WOPR-u Konrada Baltazę.
 
Był to strzał w dziesiątkę, bo opowieści reportera o pracy służb niosących pomoc na wodzie były uzupełniane wspomnieniami ratownika o szczególnie ciekawych akcjach oraz emocjonujących wydarzeniach. Panowie odpowiedzieli też na szereg dociekliwych pytań od publiczności.
 
To zaskakujące, że tak pasjonujący temat został podjęty w formie książkowej po raz pierwszy. Dzięki reportażowi Dawida Góry członkowie WOPR-u, w większości ochotnicy i wolontariusze, cisi bohaterowie bałtyckich plaż czy mazurskich jezior, w końcu zostali dostrzeżeni, a ich praca - doceniona. Teksty zawarte w "WOPRze" pokazują, że jest to zajęcie nie tylko niebezpieczne, ale też obciążające psychicznie. Jak wyjawili nasi goście, do wykonywania tej trudnej roboty ratowników popycha pasja, imperatyw pomagania, a czasem też... uzależnienie od adrenaliny.
 
Po spotkaniu była możliwość kupienia książki i zdobycia autografu autora. Ci z państwa, którzy nie dotarli na spotkanie, wciąż mają szansę zakupienia reportażu w naszej bibliotece w specjalnej cenie! 
 
Dziękujemy Dawidowi Górze i Konradowi Baltazie za bardzo ciekawe spotkanie. Za współorganizację spotkania dziękujemy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie w Skawinie, a za pyszny poczęstunek Live-Book Cafe.
 
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna, fot. Jarosław Karasiński

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze