Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 334 | Kategoria: Kultura

Data dodania: Piątek, 16 gru 2022, 18:09

Dwie odsłony "Piaskownicy"

Dwie odsłony

Końcem listopada w Pałacyku "Sokół" i w drugi weekend grudnia w Woli Radziszowskiej, można było zobaczyć spektakl "Piaskownica" Michała Walczaka z obsadą urzekającego duetu młodej MASKI - Matyldą Dudziak i Michałem Styrylskim.

Spektakl wyreżyserował Andrzej Morawa. Maska po raz drugi sięgnęła po dramat Michała Walczaka i po raz drugi w sztuce tego autora mogliśmy w obsadzie zobaczyć Michała Styrylskiego. Pierwszy raz za sprawą roli Konrada w "Polowaniu na łosia". Doskonale w tym aktorskim duecie spisała się debiutująca w Masce  (choć  pierwsze aktorskie szlify zdobywała już w rodzimym Teatrze Wszystko Gra) - Matylda Dudziak.

Sztuka opowiada o parze trzydziestolatków, którzy już dawno powinni dorosnąć... ale ich wrażliwość, empatia, emocjonalność utknęła na poziomie piaskownicy. Obserwujemy w oprawie dziecięcych przepychanek walkę o skrawek piaskownicy i zabawki, widzimy niedojrzałych i nieumiejących nawiązać relacji korporacyjnych, młodych ludzi. Wciąż ich kontakty przeplata nieporadność komunikacyjna, dziecięcy egocentryzm i unikanie zobowiązań i odpowiedzialności. Rolę Protazka i Miłki wykreowali Michał i Matylda.

27 listopada spektakl zobaczyliśmy w sali teatralnej "Sokół", była to pierwsza popremierowa odsłona. Premierę spektaklu mogliśmy zobaczyć w przededniu czerwcowego XVII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Natomiast 11 grudnia Maska wystąpiła gościnnie w Domu Ludowym w Woli Radziszowskiej w ramach projektu "CKiS na wynos" współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sztukę po raz czwarty zaprezentujemy 15 stycznie, tym razem gościnnie wystąpimy w Sołectwie Grabie. Kto jeszcze nie miał okazji jej zobaczyć spektaklu, serdecznie zapraszamy!

"Piaskownica" Michała Walczaka Teatru MASKA
Reżyseria: Andrzej Morawa
Obsada: Miłka - Matylda Dudziak /debiut w Masce/
Protazek - Michał Styrylski
Ubranko Batmana dla naszej małpki - szydełkiem i sercem wydziergała Irena Chomin
Opieka artystyczna: Marta Tyrpa

fotogaleria z dnia 27 listopada, autorstwa Jarosłąwa Karasińskiego pod linkiem https://bit.ly/3PtvBbH

fotogaleria z dnia 11 grudnia, autorstwa Kazimierza Zajdy pod linkiem https://bit.ly/3hmx0V5

Marta Tyrpa, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze